BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilusis vėžys

Svarbi informacija

            

Wi-fi ir Wi-max bevielio ryšio technologijos - kodėl neturėtumėte jų naudoti
Autorius: Lynn Quiring

 

Lynn Quiring
Level: Basic

Lynn Quiring is a Registered Pharmacist, Board Certified Clinical Nutritionist, and holds a degree in Naturopathic Medicine. He has been working in the natural medicine … …

Viena didžiausių interneto prieigos naujovių yra Wi-Fi bevielio ryšio technologija, prie kurios netrukus prisijungs ir dar pažangesnė Wi-Max technologija. Wi-Fi yra bevielio (belaidžio) ryšio technologija, kuri leidžia naudotojams prisijungti prie interneto nejungiant prie kompiuterio jokio laido. Ir žinoma, tai yra be galo patogu. Įsivaizduokite, jūs galite pasiimti savo nešiojamą kompiuterį ir nuo sofos persikelti į miegamąjį ir neprarasti ryšio su internetu. Įsivaizduokite, koks lankstumas ir patogumas siūlomas mokykloms ir tarnautojams. Daugiau jokių negražių ir suvaržančių laidų. Galite nevaržomi naršyti internete būdami namuose, mokykloje ar biure. Laisvė judėti ir laisvė naršyti. Tobulai tinka tiems, kurie daug dirba ir juda bei domisi naujausiomis technologijoms. Jūs galite nemokamai prisijungti prie interneto net kavinėje. Kai kuriuose oro uostose. Nuostabi mintis. Ar iš tiesų?

Kas yra Wi-Fi bevielio ryšio technologija? Wi-Fi yra įprastas terminas, kuris yra angl. „wireless fidelity” („bevielis tinklas”) trumpinys. Tai reiškia, kad kompiuteris gali prisijungti prie interneto be jokių laidų ar kabelių. Kitais žodžiais sakant, ši technologija leidžia nenaudojant laidų prisijungti prie interneto. Tai lyg mobilaus ryšio antenos pastatymas namuose, klasėje ar biure. Iš esmės Wi-Fi ryšys iš esmės yra toks pat, koks naudojamas mobilaus ryšio telefonų atveju. Tai patogumui skirtas gaminys, kuris leidžia prijungti prie interneto kompiuterį nenaudojant jokių laidų. Taigi galite laisvai judėti ir vieno kambario į kitą, be jokių laidų, tai iš tiesų patogu, tačiau tai nėra būtinybė.

Kaip veikia Wi-Fi bevielio ryšio technologija? Wi-Fi bevielis ryšys iš tiesų labai panašus į jūsų mobiliųjų telefonų ryšį. Radijo signalai iš kompiuterio arba „Bluetooth” bevielio ryšio prietaiso siunčiami į bevielio ryšio maršrutizatorių, kuris dar kartais vadinamas bevielio ryšio prieigos tašku (WAP) arba bevieliu vietiniu tinklu (WLAN). Tada maršrutizatorius siunčia signalą į internetą per laidinį modemą. Taigi šis maršrutizatorius arba bevielės prieigos taškas iš esmės yra tas prietaisas, kuris „atsakingas” už žalingų radijo bangų perdavimą. Interneto ryšiui suformuoti prie vieno bevielio maršrutizatoriaus galima prijungti neribotą skaičių kompiuterių ar kitų prietaisų. Veikimo spindulys nuo bevielio ryšio taško siekia apie 300 pėdų arba daugiau, kai tuo tarpu geram ryšiui užtikrinti paprastai užtenka apie 100 pėdų. Žinomą, šį ryšį įtakoja įvairūs veiksniai. Wi-Fi bevielio ryšio technologiją dažniausiai naudoja nešiojami kompiuteriai arba personaliniai skaitmeniniai asistentai (PDA).

Wi-Fi technologija skleidžia radijo dažnius. Bevielis ryšys skleidžia radijo dažnio signalus arba spinduliuotę, kaip ir mobilaus ryšio telefonai, mobilaus ryšio antenos ir kiti bevielio ryšio prietaisai. Wi-Fi paprastai savo signalus skleidžia 2,4GHz iki 5 GHz dažnių diapazone. Bevieliai telefonai dažnai savo signalus skleidžia taip pat nuo 2,4GHz iki 5 GHz dažnių diapazone, o dėl to bevieliai telefonai būdami netoli kompiuterio gali sutrikdyti bevielio interneto ryšį. Wi-Fi dažnis yra žymiai didesnis nei dažniai naudojami mobilaus ryšio telefonams, kai diapazonas siekia nuo 850 MHz iki 1900 MHz. Šis didesnis dažnis leidžia perduoti didesnius informacijos kiekius. Tačiau kaip matysime vėliau, sveikatai žalą daro ne signalo dažnis. Taigi kalbant apie sveikatos problemos didesnis Wi-Fi dažnis nėra svarbiausias aspektas.

Wi-Fi taškai dabar jau ir mokyklose. Wi-Fi bevielio ryšio technologijos naudojimas išpopuliarėjo tiek namuose, tiek biuruose, oro uostose, kavinėse. Daugelyje miestų dabar diegiami bevielio ryšio interneto taškai, kur galima savo nešiojamą kompiuterį nemokamai prijungti prie interneto pasinaudojant siūlomu tinklu. Tokios vietos vadinamos viešosios prieigos taškais (angl. hot-spot). Tai vietos, kur galite bevieliu ryšiu prisijungti prie interneto. Ir šie taškai atsiranda visur. Bevielis ryšys įdiegiamas visame mieste, taigi prie interneto galima prisijungti bet kurioje miesto vietoje. Dėl Wi-Fi bevielės technologijos patogumo, šis ryšys tampa gana populiarus ir mokykloje. Klasėse kompiuterių prijungimui prie interneto nebenaudojami laidai. Dabar sujungimai virtualūs ir leidžia naudotojui, mokiniui arba mokytojui, be jokių apribojimų ir nevaržomai prisijungti prie interneto bet kuriame mokyklos taške, o judėjimas neapribojamas laidų.

Kodėl bevielis ryšys yra žalingas? Wi-Fi bevielio ryšio technologijos naudotojus, įskaitant ir mokinius, gali žalingai paveikti du šios technologijos mechanizmai. Pirmasis mechanizmas susijęs su spinduliuote, kurią tam tikru atstumu skleidžia kompiuterio monitorius. Tokio tipo poveikį lemia elektromagnetiniai laukai, kuriuos skleidžia pats monitorius ir kurie nesusiję su bevieliu ryšiu. Elektromagnetinę spinduliuotę kompiuterio ekranas skleidžia nepriklausomai nuo to, koks ryšys naudojamas: laidinis ar bevielis. Visi kompiuteriai skleidžia elektromagnetinę spinduliuotę. Tokie elektromagnetiniai laukai gali būti labai intensyvūs ir pasiekti bei viršyti 1 miligauso (1 mG) lygį, t.y. spinduliuotės lygį, kurį specialistai vertina ir rekomenduoja kaip saugų. Tokius elektromagnetinius laukus paprasta išmatuoti naudojant nebrangų instrumentą - gausų matuoklį.

Antrasis žalingas mechanizmas slypi pačioje spinduliuotėje arba radijo bangose, Bevielio ryšio signalas, svyruojantis dažnių diapazone nuo 4 iki 5 GHz, juda per greitai, kad jį galėtų atpažinti kūnas. Taigi ši banga nedaro jokios žalos. Tačiau kada persiunčiami duomenys ar informacija, sakykime, jūsų balsas arba tekstinės žinutės arba kita informacija, visi duomenys perduodami ir sukaupiami pirmojoje bangoje. Tokiu būdu suformuojama antroji pernešanti banga ir ši banga vadinama informaciją pernešančia radijo banga arba ICRW. Žalą lemia būtent ši informaciją pernešanti banga. Štai kaip tai vyksta. Ši antroji pernešanti banga arba ICRW, svyruoja daug žemesniame hercų (Hz) intervale, kurį lengvai atpažįsta kūnas. Kada ICRW kontaktuoja su kūnu, kūnas atpažįsta šią bangą ir reaguoja į ją, lyg šį peršanti banga būtų tam tikro tipo svetimas įsibrovėlis. Kai tai nutinka, atsiranda labai žymių fiziologinių pokyčių. Iš pradžių, ląsteliniame lygmenyje ląstelių membrana tampa kieta ir nelanksti. Taip nutinka todėl, kad ląstelės „persijungia” į apsaugos režimą ir užsiveria aktyvūs pernešimo kanalai. Šis ląstelės membranos sukietėjimas efektas taip pat lemia ląstelės pralaidumo praradimą, taigi į ląstelės vidų nebegali patekti reikalingos maistingosios medžiagos. Kitais žodžiais tariant, ląstelės nebegauna reikalingo maitinimo.

Ir priešingai, kadangi ląstelių membranos sukietėja ir tampa mažiau pralaidžios, ląstelės viduje dėl kasdienės natūraliai vykstančios medžiagų apykaitos susidarę toksinai ir laisvieji radikalai nebegali ištrūkti į išorę. Ląstelėje susikaupę toksinai ir laisvieji radikalai sukelia kitas problemas. Šie toksiški produktai pažeidžia ląstelių mitochondrijas. Jeigu prisimenate iš biologijos pamokų, mitochondrijos yra tas elementas, kur suformuojama kūnui skirta energija. Kada sutrikdomas šis energijos formavimo procesas, ląstelės ima prarasti savo gebėjimą funkcionuoti.

Be to, ląstelės praranda gebėjimą „bendrauti” viena su kita. Kada viena ląstelė negali „bendrauti” su kita ląstele ir kūnas nebegali gauti ir perduoti žinučių, jis atitinkamai nebegali tinkamu būdu reaguoti į stresą, sužalojimus ar kitus pažeidimus. Dar daugiau, pažeidžiama pačios ląstelės DNR. DNR fragmentai atsiskiria ir suformuoja kažką panašaus į mikro-branduolius. Šie mikro-branduoliai yra vėžio formavimosi pagrindas. Ir kada prarandamas pakankamai didelis energijos kiekis ir kada ląstelės be tinkamo maitinimo pakankami nusilpsta, galiausiai jos nustoja funkcionuoti ir žūsta. Kada žūsta pakankamai didelis kiekis ląstelių, paveikiami audiniai. Kada paveikiami audiniai, pažeidžiami organai, sutrinka jų funkcija. Prasideda pažeidimų seka, kuri lemia įvairius simptomus ir atitinkamą kūno apsauginių mechanizmų veikimą.

Wi-Fi bevielio ryšio technologijos problema. Apie Wi-Fi bevielio ryšio technologiją galvokite toliau aprašytu būdu. Tai lyg klasės arba biuro viduryje pastatyta maža mobilaus ryšio telefono antena. Pagrindinis punktas yra prieigos taškas ir visi išoriniai telefonai prisijungia prie jo bevieliu būdu. Radijo dažnio spinduliuote skleidžiama tame pačiame diapazone. Informaciją pernešanti radijo banga siunčiama nuolatos, 24 valandas per parą. Ryšys, kurį visoje mokykloje, biure ar namuose suformuoja kompiuteriai ir kiti bevieliai prietaisai, nuolatos veikia visus aplink esančius naudotojos (vaikus, mokytojus, personalą ir t.t.). Visi esantys pastate įtraukiami į nuolatinį bevielių prieigos taškų „kryžminę ugnį”. Net ir tie, kurie nesinaudoja bevieliu ryšiu, tačiau yra pastate, yra veikiami spinduliuotės - tai lemia šių bevielio ryšio prieigos taškų poveikio visame pastate. Taigi nuo spinduliuotės niekas nepabėga.  

Norint suprasti Wi-Fi bevielio ryšio technologiją, reikia suvokti, kad šiuo atveju svarbus ne prietaiso tipas, o bevielio ryšio prieigos taškas arba maršrutizatorius. Svarbu radijo dažnio radijo bangų, kurias sukuria prietaisas, tipas. Elektromagnetinius dažnius skleidžia visi šie prietaisai, tiek bevielis maršrutizatorius, mobilaus ryšio telefonas, mobilaus ryšio antena, personalinis skaitmeninis asistentas (PDA). Taigi ieškodami problemos mes privalome pažvelgti į technologiją, kurią naudoja visi šie prietaisai, o ne į prietaisus. Todėl vertinant šių prietaisų saugumą, ypač naudojimui klasėse, reikėtų nagrinėti būtent naudojamos technologijos klausimą.

Kitas svarbus Wi-Fi bevielio ryšio technologijos aspektas yra moduliacija. Moduliacija nurodo, ar signalo dažnis yra nuolatinis, ar pulsuojantis. Naujieji skaitmeniniai mobilaus ryšio telefonai veikia pulsuojamu dažniu, kaip ir visos bevielio ryšio technologijos. Tyrimai parodė, kad tokie pulsuojantys signalai yra daug pavojingesni nei analogiški, tačiau nepulsuojantys signalai.

Be jokių abejonių, naudodami bet kokio tipo bevielį ryšį, mes prisidedame prie mus veikiančios elektro-taršos padidėjimo. Reikėtų atkreipti dėmesį į papildomą poveikį, kurį Wi-Fi bevielio ryšio technologija lemtų sėdintiems klasėse, įskaitant mokytojus, dėstytojus, kitus personalo darbuotojus, ir, žinoma, pačius mokinius ir studentus.

Vaikai yra lengviau pažeidžiami. Susirūpinimas dėl padidėjusio vaikų pažeidžiamumo dėl elektro-taršos, yra pagrįstas. Kadangi kaukolė pilnai nesukietėja maždaug iki 22 metų amžiaus, vaiko kaukolė yra minkštesnė nei suaugusio žmogaus. Minkštesnė kaukolė lemia lengvesnį radijo dažnio spinduliuotės įsiskverbimą pro kaukolę ir į galvą. Dar daugiau, vaiko galvoje yra daugiau vandens, nes smegenys dar nėra pilnai išsivysčiusios. Logiška, kad vandeniui veikiant kaip laidininkui, padidėja rizika, kad elektromagnetinis spinduliavimas lems tolesnius pažeidimus. Ir kadangi vaiko smegenys ir nervinė sistema vis dar yra vystymosi pakopoje, visiškai pagrįstai galime teigti, kad pažeidimai bus didesni, nes ląstelės dar tik auga ir yra lengviau pažeidžiamos.

Ir, galiausiai, jeigu vaikai bus veikiami spinduliuotės ir pradinėse klasėse, tai prisidės prie elektromagnetinio spinduliuotės kiekio ir bendros poveikio trukmės, kuriuos jie patirs per visą savo gyvenimą. Niekad negali paneigti, kad mūsų kartos vaikai bus veikiami daug didesnio elektromagnetinės spinduliuotės poveikio ir kad tas poveikis jiems darys poveikį daug ilgiau, nei bet kurios kitos kartos vaikams. Ir tai eksperimentas, kurio tikrai neturėtumėme daryti su savo vaikais. Kam kurti tokius tinklus, jeigu mes nežinome ir nesuprantame ilgalaikiu pasekmių? Ar mes nepasimokėme iš tabako ir asbesto pramonių?

Bevielio radijo dažnio spinduliuotės poveikis. Nors dar nebuvo atlikti Wi-Fi bevielio ryšio technologijos tyrimai, buvo atlikta daug įvairių mobilaus ryšio telefonų, mobilaus ryšio antenų ir radijo stiebų/bokštų tyrimų. Kadangi Wi-Fi bevielio ryšio technologijos signalui būdingas toks pat spinduliuotės tipas (skiriasi tik dažnis), galime pagrįstai tvirtai daryti prielaidą, kad Wi-Fi spinduliuotės poveikis bus tokio paties pobūdžio kaip ir mobilaus ryšio telefonų ir mobilaus ryšio bokštelių poveikis.

Toliau pateikiame pavyzdį, kas gali nutikti. Sakykime, kad žmogus dirba klasėje arba biure, kur įdiegtas bevielis ryšys arba naudojama Wi-Fi bevielio ryšio technologija. Kitais žodžiais tariant, žmonės nuolatos veikiami elektromagnetinio spinduliavimo bangų bombardavimo. Laikui bėgant, sėdint arba dirbant tokioje klasėje arba biure, kūno ląstelės pradės palaipsniui prarasti savo energiją ir galiausiai praras savo gebėjimą „bendrauti” tarpusavyje. Kas nutiks, jeigu tam tikros ląstelių grupės funkcija buvo išlaikyti kraujo-smegenų barjero vientisumą? Kraujo-smegenų barjeras yra sudėtinga membrana, kuri neleidžia su jautriu smegenų audiniu kontaktuoti žalingoms medžiagoms ir toksinams. Tačiau kas nutinka tada, jeigu smegenų-kraujo barjero ląstelės nebegali tarpusavyje „bendrauti” arba veikti drauge? Barjeras suyra ir tada gali prasiskverbti pavojingos medžiagos. Tada tokios medžiagos galės kontaktuoti su jautriomis smegenų ląstelėmis. Taigi tai lems smegenų ląstelių pažeidimus. Tai tik vienas iš pavyzdžių, kaip elektromagnetinis spinduliavimas gali neigiamai paveikti konkrečią ląstelių grupę. Iš tiesų, tyrimai parodė, kad pakanka vos dvi minutes trunkančio skambučio mobilaus ryšio telefonu ir kraujo-smegenų barjeras nebeužtikrina savo funkcijos. Tas pats galioja imuninei sistemai ir bet kuriai kitai svarbiai kūno sistemai, kadangi mūsų gerą savijautą ir sveikatą užtikrina įvairios ląstelių grupės.

Egzistuoja daugybė tyrimų, kuriuose padidėjusi smegenų vėžio ir akustinės neuromos (klausos nervo auglio) rizika siejama su mobilaus ryšio telefonų ir belaidžių telefonų skleidžiama radijo dažnio spinduliuote.

Radijo dažnio spinduliuotės poveikiu vaikų sveikatai susirūpino net Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO). Neseniai PSO savo pranešime teigė: „Vis dar nebuvo pilnai ištirtas galimas neigiamas radijo dažnių laukų poveikis vaikų sveikatai”.

„Kadangi iškyla klausimas, ar radijo dažnio spinduliuoti nėra pavojingesnė embrionams ir vaikams dėl jų didesnio imlumo, vienas iš būdų užtikrinti kuo mažesnį poveikį vaikam yra apdairus spinduliuotės vengimas”.

„Būtini tolimesni tyrimai, kurie padėtų atskleisti galimą ELF-EMF ir radijo dažnių laukų poveikį vaikų sveikatai.”

Taip pat buvo ištirtas neuro-elgsenos poveikis gyventojams, kurie gyvena netoli mobilaus ryšio bokštelių. Buvo surinkti duomenys ir nurodyta, kad gyventojai skundėsi toliau išvardintais neuro-psichiatriniais simptomais: galvos skausmu (23,5%), atminties pokyčiais (28,2%), svaiguliu (18,8%), drebuliu (9,4%), depresijos pasireiškimo požymiais (21,7%) ir miego sutrikimais (23,5%). Be to, dėmesio ir trumpalaikės klausos atminties testų (bandymų) rezultatai buvo žymiai prastesni tiriant spinduliuotės paveiktus pacientus (lyginant su kontrolinės grupės nariais). Akivaizdu, kad žmonėms gyvenantiems netoli mobilaus ryšio bokštelių kyla didesnė neuro-elgsenos problemų rizika.

Ar mes gydysime savo vaikus vaistais visai be reikalo? Jeigu neuro-elgsenos simptomus iš tiesų lemia radijo dažnio spinduliuotė ir jeigu šie dažniai nuolatos skleidžiami mūsų mokyklose, ką tai galėtų sakyti apie neįprastą klasėje būnant mokinių elgesį? Ar tėvai būtų linkę ir įtikinami vaistais gydyti savo vaikus ir taip pašalinti ar bent jau suvaldyti nepageidaujamus simptomus? Jeigu taip, kiek tokių vaikų būtų gydomi vaistais visiškai be reikalo? Dabar tyrimai rodo, kad mobilaus ryšio telefonų skleidžiami dažnai lemia neįprastą smegenų hiper-aktyvumą. Toks dirbtinai sukeltas hiper-aktyvumas lemtų nereikalingų riziką ir išlaidas mokiniams, nes jiems būtų paskirtas tam tikro tipo medicininis intervencinis gydymas ir taip siekiama suvaldyti pasireiškusius simptomus. Daugelis hiper-aktyvumo gydymui naudojami vaistai, pavyzdžiui, „Ritalin”, „Concerta” ir metilfenidatas yra amfetamino pobūdžio medicininiai vaistai. Kaip baisu būtų vėliau sužinoti, kad tokių vaistų visai nereikėjo ir gydymo vaistais buvo galima išvengti, jeigu vietoje patogume būtume pasirinkę atsargumą.

Mokymosi problemos. Kaip jau aptarta anksčiau, elektromagnetinių dažnių sukeltos žalos mechanizmai pasireiškia ląstelių lygmenyje. Galiausias šios žalos rezultatas ir ląstelių „tarpusavio bendravimo” sutrikdymas. Kada sutrinka ląstelių „tarpusavio bendravimas”, jos nebegali tarpusavyje „susikalbėti”. Kada ląstelės nebegali „bendrauti”, paveikiamas gebėjimas mokytis, gebėjimas išlaikyti informaciją, gali atsirasti elgsenos problemų.

Vaikai tampa imlūs kitiems stresą sukeliantiems faktoriams. Radijo dažnio spinduliuotė kūnui taip pat yra stresą sukeliantis faktorius. Vien tik tas faktas, kad kūno ląstelės į šiuos dažnius reaguoja anksčiau aprašytu būdu, rodo, kad tokia spinduliuotė yra žalinga. Kada kūnas veikiamas elektromagnetinio dažnio ir atsiranda reakcija į stresą, kūnas atitinkamai suformuoja streso proteinus, kurie dar vadinami  karščio šoko proteinais - tokiu būdu kūnas siekia iki minimumo sumažinti artėjančius pažeidimus. Karščio šoko proteinų suformavimas yra tiek vienas nurodytas atsako į stresą mechanizmas. Kiti mechanizmai apima antinksčių hormonų skatinimą, pavyzdžiui, adrenalino. Nesibaigiantis stresas nėra sveika ir galiausiai gali lemti antinksčių liaukos nuovargį, imuninės sistemos susilpnėjimą ir nuovargį, kuris atitinkamai sukels koncentracijos sutrikimus. Taip pat atsiranda ir miego sutrikimai.

 Paveikiama imuninė sistema. Taip pat egzistuoja įrodymų, kad tokių prietaisų kaip mobilaus ryšio telefonų, Wi-Fi bevielių technologijų, kompiuterių, televizorių ir t.t. skleidžiami radijo dažniai gali paskatinti odos reakcijas. Mikrobangų dažniai gali paskatinti cheminių medžiagų iš mastocitų ląstelių išskyrimą. Mastocitų ląstelės odoje suirs ir išleis chemines medžiagas, kurios sukels alerginių odos reakcijų simptomus. Vienas iš mastocitų ląstelių išleidžiamų cheminių medžiagų yra histaminas. Histaminas dažnai atsakingas už tokius alergijos simptomus kaip sloga, ašarojančios akys, uždegimas ir sunkus kvėpavimas. Histaminas taip pat blokuoja oro takus ir sukelia astmos simptomus arba pablogina astmos būklę. Būtina pažymėti, kad nuo 1980-ųjų metų astmos ligos atvejai vaikų tarpe padvigubėjo, o dabar astma serga vienas vaikas iš dešimties. Mobilieji telefonai buvo pristatyti rinkoje 1983-iais metais ir jų naudojimas nepaprastai išaugo paskutinį dešimtmetį.  Ar galėtų būti ryšys tarp didėjančio astmos ligonių skaičiaus, imuninių problemų dažnumo ir vis populiarėjančio mobiliųjų telefonų ir bevielio ryšio technologijų naudojimo? Akivaizdu, kad žmonės, kurie nuolatos veikiami šių radijo bangų, laikui bėgant susiduria su nuolatinėmis uždegiminėmis reakcijomis.

Elektromagnetinė spinduliuotė susijusi su autizmu. Neseniai atliktas tyrimas teigė, kad tarp autizmo ir elektromagnetinės spinduliuotės egzistuoja tiesioginis ryšys. Pasirodo, kad elektromagnetinė spinduliuotė gali paskatinti autistinio pobūdžio sutrikimus. Verta paminėti, kad autizmo sutrikimų paplitimo procentas didėja drauge su mobilaus ryšio telefono naudojimo išpopuliarėjimu ir bevielio ryšio pramonės augimu. Atrodo, kad tai nutinka dėl ląstelėse susikaupusių sunkiųjų metalų ir kūno nesugebėjimo pašalinti toksiškų metalų, kurie dažnai patenka į kūną skiepijimo metu. Sunkieji metalai yra neurotoksiški. Kada sukeliamas šis šalinimo procesas, tokie sunkieji metalai kaip gyvsidabris, švinas, berilis ir aliuminis pažeidžia nervų struktūras ir sutrikdo ląstelių tarpusavio „bendravimą”. Tai lemia neurologines problemas ir sutrikimus, kurie taip pat nustatomi autizmo pobūdžio ligų atvejais. Atlikti tyrimai parodė, kad didžiąja dalimi pašalinus elektromagnetinę spinduliuotę, žymiai padidėja sunkiųjų metalų detoksikacijos ir šalinimo efektyvumas. Kitais žodžiais tariant, kūnas pašalinus elektromagnetinę spinduliuotę sugebėjo pats išstumti sunkiuosius metalus, nors anksčiau to padaryti negalėjo. Tai leidžia daryti prielaidą, kad (1) mes turime iš bet kokios vaiko aplinkos pašalinti elektromagnetinę spinduliuotę arba bent jau ją sumažinti; o taip pat privalome (2) imtis visų priemonių ir pašalinti žalą, kurią jau padarė elektromagnetinis spinduliavimas. Nors šis atliktas tyrimas didžiausią dėmesį skyrė būtent autizmui, jo išvadas galima panaudoti nagrinėjant dėmesio trūkumo sutrikimus ir susijusias ligas.

 Pavojus mokytojams ir mokyklos personalo darbuotojams. Vaikai lankys mokyklą keletą metų, o tada persikels kitur. Taigi vaikas turės tam tikroje vietoje arba pastate turės praleisti iš anksto apibrėžtą laiko tarpą. Todėl keisis ir juos veikiančios spinduliuotės lygiai. Šiuo atveju reikėtų pagalvoti apie mokytojus ir personalo darbuotojus, kurie tame pačiame pastate dirbs daug metų. Mokytojams ir darbuotojams poveikis dėl Wi-Fi bevielio ryšio tinklų ir radijo dažnio spinduliuotės yra nuolatinis. Ir koks bus poveikis po daugelio metų? Ar mokymas mokykloje, kurioje įdiegtas Wi-Fi bevielis ryšys bus prilygintas profesinei rizikai, pavyzdžiui, kaip elektriko atveju? Todėl prieš įdiegiant ir pradedant naudoti spinduliuotę skleidžiančią įrangą iš pradžių reikėtų atsakyti į šiuos klausimus.

Wi-Fi bevielio ryšio technologija Europos mokyklose. Europos aplinkos agentūra kviečia imtis neatidėliotinų veiksmų ir sumažinti Wi-Fi bevielio ryšio technologijos, mobilaus ryšio telefonų, mobilaus ryšio bokštelių ir radijo stiebų poveikį. Neseniai pateiktos tarptautinės mokslinės apžvalgos pateikė išvadas, kad elektromagnetinio spinduliavimo saugumo apribojimai yra „tūkstančius kartų per švelnūs” ir viename oficialiame britų pranešime pateikiama išvada, jog nereikėtų atmesti galimybės, kad vėžys gali susiformuoti būtent dėl mobilaus ryšio telefonų naudojimo.

Seras William Stewart, JK sveikatos apsaugos agentūros pirmininkas skelbia, kad būtina atlikti oficialų bevielių tinklų naudojimo mokyklose pavojų tyrimą. Jis prašo mokinių stebėti savo sveikatą ir pranešti apie bet kokius bevielių tinklų sukeltus simptomus. Prisidėdamas prie susirūpinimo dėl Wi-Fi bevielių tinklų įdiegimo mokyklose, Profesinė mokytojų asociacijų kreipėsi į JK švietimo ministrą pradėti oficialų šios problemos tyrimą.

Neseniai vienos Anglijos mokyklos vaikų tėvai laimėjo svarbią kovą prieš mobilaus ryšio anteną, kuri buvo pastatyta ant mokyklos. Tėvai teigė, kad tiek vaikai, tiek mokyklos personalo darbuotojai skundėsi jaučiantys tokius simptomus kaip nemiga, galvos skausmai ir sustirimas. Pasirodė, kad 56 proc. vaikų buvo sunku užmigti, 54 proc. jautė galvos skausmus ir susidūrė su migrena, o 46 proc. teigė, kad jaučia galvos svaigimą ir sustirimą. 86 procentams personalo darbuotojų pasireiškė miego sutrikimai, 59 proc. teigė, kad jautė galvos skausmus, o 95 proc. jautė nuovargį ir sustirimą. Taip pat būdingi simptomai buvo kraujavimas iš nosies, pykinimą ir galvos svaigimą.

Gydytojas Gerd Oberfield, aplinkos sveikatos ir medicinos vadovas Salzburge, Austrija, Wi-Fi bevielių tinklų diegimą vadina „pavojingu”. Iš tiesų, Salzburgo valdžia rekomendavo mokykloms nediegti Wi-Fi bevielių tinklų, o dabar svarsto galimybę visiškai uždrausti Wi-Fi bevielius tinklus.

Stowe mokykla Didžiojoje Britanijoje neseniai nuo mokyklos pastato nuėmė Wi-Fi bevielio ryšio įrangą. Vienas iš mokytojų, kuris dirbo mokykloje daugiau kaip 28 metus, pastačius Wi-Fi bevielio tinklo anteną pradėjo jausti galvos skausmus ir pykinimą.  

Tarptautinė gaisrininkų asociacija. 2004-tais metais Tarptautinė gaisrininkų asociacija pareiškė savo nuomonę dėl mobilaus ryšio telefonų bokštelių ir antenų prieštaraudama prieš mobilaus ryšio telefonų antenų statymą ant arba greta gaisrininkų punktų, kol nebus atlikti patikimi tokių antenų saugumo tyrimai. Nagrinėdama prieinamus mokslinius šaltinius Tarptautinė gaisrininkų asociacija surado daugiau kaip 49 nuorodų, kurios leido padaryti išvadą, kad reikėtų prieštarauti mobilaus ryšio telefonų antenų statymui ant gaisrinių. Buvo skelbiama, kad antenos neigiamai įtakoja gaisrininkų gebėjimus, t.y. sulėtėja jų reakcijos laikas, darbuotojai pradeda jausti miego trūkumą, pasireiškia rimti galvos skausmai, susikoncentravimo stoka, drebulys ir galvos svaigimas.

Kaip dėl Wi-Max bevielio ryšio technologijos? Naujausias skaitmeninės komunikacijos išradimas pasaulyje yra technologija vadinama Wi-Max. Wi-Max bevielio ryšio technologija iš esmės yra tinklas skirtas naudoti didmiesčio zonose. Kadangi Wi-Fi technologijos veikimo ribos siekia apie 100-300 pėdų, pažangesnės Wi-Max technologijos veikimo zona gali siekti iki 30 mylių matuojant nuo fiksuotų punktų ir 3-10 mylių nuo mobilaus ryšio punktų. Iš esmės ši naujovė naudojama tokiu pačiu būdu kaip ir Wi-Fi bevielis ryšys ir greitai taps interneto prieigos standartu. Įsivaizduokite, ką tai reiškia. Ištisi didmiesčiai taps tarsi padengti Wi-Max bevieliu ryšiu. Kiek mums reikia tokio patogumo ir galimybės būti „prisijungusiems”?

Išvada. Mes dabartiniu metu neturime konkrečių tyrimų, kurie būtų atlikti būtent dėl Wi-Fi bevielio ryšio technologijos. Tačiau vertindami saugumo aspektą mes galime ir turėtume pažvelgti į panašias ar kitaip su Wi-Fi bevieliu ryšiu susijusias technologijas ir tada suformuoti savo išvadas. Taip daryti atrodo tinkama, nes Wi-Fi bevielis ryšys veikia taip pat kaip ir kitos panašios technologijos, kurios yra labiau ištirtos, o jų žalingas mechanizmas taip pat yra toks pats.

Egzistuoja be galo daug pranešimų ir tyrimų, kurie skelbia apie mobilaus ryšio spinduliuotės, mobilaus ryšio bokštelių, Wi-Fi bevielio ryšio technologijos ir bevielės technologijos apskritai pavojų žmogaus sveikatai. Išlieka faktas, kad bevielio ryšio technologija yra svarbus vėžinių susirgimo faktorius. Kaip ir tabakas. Kaip ir asbestas. Kaip ir rentgeno spinduliai. Kai ir šie kiti pavojai, kurie tam tikru metu buvo tik galimi „vėžį sukeliantys faktoriai”, bevielio ryšio technologiją būtina ir toliau tirti, o tik tada mes galėsime spręsti, ar leisti tokioms technologijoms, kurios galimai sukelia žalingą poveikį, veikti tiek mus, tiek mūsų vaikus. Kiek ilgai mums reikės laukti išsamių tyrimų? Dar 20 metų ar daugiau? Kiek gyvenimų dar bus sugriautų arba prarastų, kol mes rinksimės laukti ir stebėti, kas nutiks toliau?

Ką mes galime padaryti? Neleiskite savo vaikams naudoti mobilaus ryšio telefonų. Negyvenkite netoli mobilaus ryšio bokštelių. Nenaudokite bevielio interneto tinklo arba belaidžių telefonų savo namuose. Pasirūpinkite savo vaikų mityba, užtikrinkite, kad jie valgo daug vaisių ir daržovių. Visiems tiesiog būtinas didelis kiekis antioksidantų, kuris padėtų apsisaugoti nuo laisvųjų radikalių - laisvuosius radikalus suformuoja šie dideli spinduliuotės lygiai. Taip pat pasirūpinkite geros kokybės vandeniu.

Aktyviai dalyvaukite savo vaiko mokyklos veikloje. Įsitraukite į mokyklos tarybos veiklą. Užduokite klausimus, dėl Wi-Fi bevielio ryšio technologijos naudojimo mokykloje. Tai aptariama galimybė diegti šiuos tinklus mokykloje, priešinkitės tokiems sprendimams.

Šiandien mokyklos jaučia vis didesnį finansinį spaudimą. Bevielio ryšio pramonė siūlo nemažus nuomos mokesčius už tai, kad mokyklos leistų ant savo pastatų statyti mobilaus ryšio antenas. Vėl gi, tai lemia visiškai nereikalingą poveikį ir pavojų mažiems vaikams. Ar bevielio ryšio pramonės pinigai, kaip papildomas pajamų šaltinis, yra svarbiau už galimą riziką mūsų vaikų sveikatai? Tyrimai sako, kad ne, ir mes kaip tėvai ir atsakingi piliečiai privalome perduoti šią žinią savo mokyklų taryboms ir kitiems įstatymų leidėjams.

Du kartus nominuotas Nobelio premijai gauti, gydytojas Gerald Hyland, fizikas, kalbėjo apie mobilaus ryšio bokštelius. „Galiojantys mobilaus ryšio telefonų bokštelių saugumo standartai yra visiškai neadekvatūs. Galima pateisinti tai, kad visuomenė ir toliau išlieka gana skeptiškai nusiteikusi vyriausybės ir pramonės pastangų atžvilgiu, kai tiek vyriausybė, tiek pramonė siekia užtikrinti visuomenę dėl naudojamų technologijų saugumo. Vyriausybė ir pramonė dažnai veikia neetiškai bendradarbiaudamos ir siekdamos įtvirtinti savo pačių asmeninius interesus”

Daugiau informacijos apie bevielių technologijų, mobilaus ryšio telefonų, Wi-Fi bevielių tinklų ir t.t. žalą rasite apsilankę adresu: http://www.CellphoneRadiationAlert.comNaujausias diskusijas dėl bevielių technologijų pavojų sveikatai rasite adresu: http://www.CellphoneRadiationUSA.blogspot.comNuorodos1. Lai, Henry. Radijo dažnio elektromagnetinių laukų biologinis poveikis. Biomedžiagų ir biomedicinos inžinerijos enciklopedija. G.L. Gowlin ir G. Wnek: „Taylor and Francis Books”, 2005.2. Persson, Salford, Brun. Smegenų-kraujo barjero pralaidumas tiriant žiurkes veikiamas elektromagnetinių laukų, kurie taikomi bevielėje komunikacijoje; Bevielio ryšio tinklai, 3 tomas, 6 tema, 1997 m., gruodis; 455-461 psl. 3. Bio-iniciatyvos pranešimas, 2007 m., rugpjūčio 31 diena.4. Abdel-Rassoul, El-Fateh, Salem, Micheal, Farahat, El-Batanouny, Salem. Neuro-elgsenos poveikis gyventojams gyvenantiems aplink mobilaus ryšio telefonų bokštelius, Neurotoksikologija, 2006 m., rugpjūčio 1 diena.5. Bio-iniciatyvos pranešimas, 2007 m., rugpjūčio 31 diena.

6. Bio-iniciatyvos pranešimas, 2007 m., rugpjūčio 31 diena.

7. Mariea, Tamara ir Carlo, George. Bevielio ryšio spinduliavimas etiologijoje ir autizmo gydymas: klinikiniai stebėjimai ir mechanizmai; Australijos mitybos ir aplinkos medicinos koledžo žurnalas, 2007 m., rugpjūtis.

8. Independent.co.uk. 2007 m., balandžio 22 d.

9. Tarptautinė gaisrininkų asociacija, Profesinės sveikatos skyrius, Saugumas ir medicina, 2005 m.

Lynn Quiring yra registruotas farmacininkas, tarybos patvirtintas klinikinės mitybos specialistas, turi laipsnį natūropatinės medicinos srityje. Taip pat turi homeopatijos ir hormonų reguliavimo gydymo srityse. Jis yra mobilaus ryšio spinduliuotės bei elektromagnetinių laukų bei jų poveikio kūnui bei sveikatai specialistas. Daugiau kaip 10 metų praktikuoja natūralios medicinos srityje. Dabartiniu metu yra „Logical Health LLC” savininkas ir vadovas. Su juo galima susisiekti el. paštu: lynnquiring@msn.com

Straipsnio nuoroda: http://EzineArticles.com/?expert=Lynn_Quiring

Rodyk draugams

→ 3 komentaraiKategorijos: Visi įrašai

Rodyk draugams

12 komentarai12 komentarai ↓

 •   Jurgis // 2010-12-04 @ 01:39

  Nusišnekama, ir nusišnekama profesionaliai. Kova su vėjo malūnais. Ką tai reiškia? Reiškia, kad vėjo malūnai yra sąmokslo teorijos.

  Iš ties įspūdingai atrodo straipsniai, kuriuose nėra problemų sprendimų. Autorius jų nežino, todėl pagal straipsnį vienintelė išeitis - viską išjungti. Kompiuterius uždrausti….
  Bet keisčiausia, kad pats autorius naudojasi greičiausiai ir telefonais ir kompiuteriais (nes rašo į internetą)… Kaip sakant gydytojau pats pasigydyk.
  Be to manau, kad tokie straipsniai turėtų daug kam sukelti šoką, nes įtaigūs žodžiai turi galią papirkti nors ir be įrodymų. Čia nėra faktų ir įrodymų. Tik apriori.

  Manau, kad lietaus lašai krisdami ant žmogaus taip pat kenkia. Manau jog M-1 radijo stoties bangos taip pat gali sukelti vėžį. Manau jog saulės šviesa taip pat veikia mūsų kūnus, nes tai irgi bangos. Vėjas ląstelėms taip pat kenksmingas. O kur dar miestų triukšmas, tranki muzika, bendradarbių rietenos - visa tai garso bangos.
  Televizorių nuotoliniai valdymo pulteliai - juk nuo jų žmogus ir gi gali mirti.

  Šiaip čia visi straipsniai į vienus vartus. Manau, kad jų tikslas - šokiruoti skaitytoją, o ne jam padėti.

 •   Įrodymai? // 2010-12-04 @ 09:46

  “Čia nėra faktų ir įrodymų “.
  O ar jums jų reikia? Jei jų reikės, atsimerksite ir juos rasite.
  Padėti galima tik tam, kuris nori matyti ar girdėti.
  Bangos bangoms nėra lygios. Tos natūralios bangos, su kuriomis tūkstantmečius gyvena ir vystosi gyvybė žemėje, mums yra būtinos .
  Mikrobangos iš kosmoso, saulės mus pasiekia tik 0,000001 mikrovato/m2 galia ,
  tuo tarpu žmonių, kurie naudojasi bevieliu ryšiu aplinkoje yra tūkstančiai mikrovatų…
  Toks milijonus kartų dirbtinai pakeistas mikrobangis fonas veda prie sveikatos žlugdymo.

 •   Jurgis // 2010-12-04 @ 15:44

  Ačiū už atsakymą. Kad mikrobangis fonas gali vesti prie sveikatos žlugdymo manau teoriškai gali būti pagrįstas, bet praktiškai žmogaus organizmas gali prisitaikyti ir reaguoti, kaip ir į saulės šviesos bangas. Man panašiau yra į įdomias idėjas ir sąmokslo teorijas. Nors šiaip viskas naikina žmogų: radijo bangos, maistas, užterštumas, persidirbimas ir pan. Ar galime taip naiviai manyti, kad įvairūs judėjimai sustabdys radijo bangų pramonę, pakeis maisto pramonę? Tai kova su malūnais, ir ji pasmerkta vegetacijai. Ne ji nesunyks, bet liks pogrindyje. Žmonės kaip valgė, taip ir valgys hamburgerius, naudosis wifi nes tai labai patogu ir t.t.
  Atsimerkime - juk mes gyvename hedonistinėje visuomenėje. Su ja galima diskutuoti tik elgiantis, kaip su vaiku: aš tau duosiu labai skanų saldainį, bet tu atiduok man šį blogą saldainį. Bet jei mes ateinam ir sakom: išjungiam radijo ryšius ir pakeičiam maistą - tiesiog tampame žmonių priešais. Aš nesu susijęs su jokia “bangų” firma, bet radęs šį blogą kaip paprastas skaitytojas (o jūs tokiems ir rašote) aš supykau (o turėjo galbūt būti džiaugsmo pliupsnis, pagal jus). Skaitau ir piešiasi tolimesni vaizdai: atsisakykim autotransporto, lėktuvų paslaugų, ta prasme grįškim gyventi į senovę. Manęs tai netenkina. O vienaip ar kitaip mirsime visi. Vienas mirs 50 metų su vėžiu, kitas 80 metų be vėžio, bet vieną dieną jų abiejų neliks.

 •   bangos bangelės... // 2010-12-04 @ 18:10

  ” bet praktiškai žmogaus organizmas gali prisitaikyti ir reaguoti, kaip ir į saulės šviesos bangas. ”
  O ar domėjotės kaip organizmas reaguoja į tas elektromagnetines bangas- matomą šviesą- iš saulės?
  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/gerontologija/melatoninas
  Tai va- žmogaus organizmas panašiai ir reaguoja į tas dirbtinės kilmės elektromagnetines bangas, tik, skirtingai nuo saulės bangų, jos niekad nenutrūksta .
  http://www.feb.se/EMFguru/Research/emf-emr/EMR-Reduces-Melatonin.htm
  Todėl atsimerkite pats. Ir sprendimus turite daryti pats….
  Mes tik skatiname žmones mąstyti.

 •   Inkognito // 2012-08-12 @ 17:51

  Jurgis yra vienas is tu, kuris tapo vezyne lastele arba jau buvot toks(cia is asmenines filosofines pasauleziuros). Jo tikslas priesignas nuo autoriaus straipsnio, neskatint kovot ir mastyt, apskritai, is zmoniu daryt supuvusi nejudanti shuda, ir net nelieciant tos temos apie wifi. O siaip as asmeniskai, labai daug dirbu su PC ir galiu pasakyt, jog visoms jegom ir kuo greiciau isnaudosiu ji, o veliau velniop ji su visu internetu mesiu i konteneri ir apmysiu, nes sveikatai zala jaucias, aisku nekiekvienas supranta nuo ko kas ir kaip, bet paeksperimentuot patis galit, sedekit 2savaites prie kompo ir 2savaites isvaziuokyt i gamta, jei pajusit santiki, zinosit ir atsakyma nuo ko jums viena ar kita beda, aisku be interneto ir tabako yra daug kitu blogu faktoriu, tad gal dar ir juos pastebesit.

 •   Vincentas // 2013-05-19 @ 20:24

  Visi dalykai turi ir pliusų ir minusų. Taip, vieni į tas pačias bangas reaguoja kaip į blogį, kiti kaip į gėrį.
  Nesiriekite, nes visi jaučia poveikį tik jo nesupranta, nes per daug malonu naudotis prietaisais. Įtikinkit savo kelis draugus ir nelaukim kol visi pajaus poveikį. Matot kiek mūsų dar mažai besirūpinančių sveikata.
  Įmeskim politiką į šitą gerą idėją ir kompetetingai ir be impulsyvumo pasakokim žmonėms apie šito nejaučiamo elektromagnetinio baubo poveikį, kuris ne tik baubas, bet ir XXI a gyvenimo būdas. Ir Dievas padės.

 •   Vincentas // 2013-05-21 @ 18:29

  Juk norime saugoti sveikatą ir kitiems pranešti.

 •   Janis // 2013-06-26 @ 13:19

  Kaip dabar kūrė elektromagnetinį ginklą:

  http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/kaip_mes_gyvename/S-34341/straipsnis/FTB-arestavo-du-isradejus-kurie-bande-parduoti-rentgeno-pabukla?l=2&p=1

 •   evaz // 2013-09-15 @ 12:04

  Dejau skersa ant wifi

 •   apie УЭК // 2014-01-08 @ 13:50

  nieko gero ir nebebus - gudrūs vilkai kaip avis išpjaus įmigusius žmogelius:
  http://www.youtube.com/watch?v=rcOYK11xp04#t=420

 •   Lina // 2014-03-24 @ 18:44

  Įdomios mintys, bet manau ne daug tiesos čia.

 •   Rita // 2014-07-25 @ 11:40

  Internetas (http://www.cgates.lt/lt/internetas) dabartinis mūsų “Dievas” tuom viskas ir pasakyta.

palikti komentarą