BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilusis vėžys

Kodėl švedai siekia uždrausti mobiliųjų telefonų naudojimą?

parašė: eitututu · 2009-08-21 · Nėra komentarų

Uždrauskite mobilaus ryšio telefonų naudojimą Švedijoje!

Orjan Hallberg, Hallberg Nepriklausomi Tyrimai, 2009

Įžanga

Į mobilaus ryšio sistemų diegimą Europoje buvo investuota daugiau kaip 10 000 milijardų Švedijos kronų. Jeigu reikėtų pervežti šį pinigų kiekį, tam reikėtų 100 kilometrų ilgio sunkvežimių kolonos, tai prilygtų atstumui nuo Gavle iki Upsala miesto, o kiekviename sunkvežimyje būtų po 10 tonų pinigų tūkstančio Švedijos kronų kupiūromis! Mobilaus ryšio telefonų naudojimas ypač išaugo 1997-tais metais, kada pasirodė antroji GSM (1800 MHz) karta. Nuo 2001 metų išleistas 3D „paįvairino” mūsų gyvenimus didesniais skleidžiamais dažniais ir padidėjusia maksimaliu galios tankiu, kuris pasiekė neįtikėtiną 10 000 000 μW/m2 lygį!

Siekiant ir toliau didinti mobilaus ryšio telefonų naudojimą, mažinamos paslaugų kainos ir vaikai gali nebesijaudinti, ar jų savaitės „kišenpinigių” pakaks telefono sąskaitai apmokėti. „Telia” savo tinkle klientams siūlo neribotus nemokamus skambučius, o „Telenor” įkainiai už minutę siekia vos 0,09 Švedijos kronos, suaugusiems tai praktiškai prilygsta nuliui, nes jie dar prisimena 80-uosius, kada skambinimo kaina už minutę sudarė 5,5 Švedijos kronos.

Faktai

Daugelis gydytojų tikriausiai žino, kad mūsų kūnus sudaro ląstelės. Net mūsų smegenis sudaro keli ląstelių tipai; šios ląstelės tarpusavyje „bendrauja” mažų mobiliųjų telefonų pagalba. Smegenų elektros signalus galima lengvai užfiksuoti už kaukolės ribų panaudojant tam tikrus instrumentus. Tai reguliariai atliekama galvos smegenų bioelektrinio aktyvumo tyrimų metu. Šios spinduliuotės galios tankis yra labai mažas. Smegenų bioelektrinio aktyvumo tyrimai užfiksuoja smegenų aktyvumo rodmenis tik tada, kai aktyvumas tarp tyrimo taško ir ausies siekia 25-150 μV (šis intervalas naudojamas rėmimuisi), iš esmės mažesniame nei 0,001 μW/m2 plote.

Ląstelės yra sudėtingos struktūros, apimančios daug gyvenimą palaikančių mechanizmų. Atsiradus pavojui, dėl staigaus fizinio streso, staigaus karščio arba šalčio, kūnas reaguoja padidindamas streso proteino, pvz., hsp 70, gaminimą. Šie genai ir proteinai padeda vykdyti svarbias funkcijas. Egzistuoja 20 skirtingų streso proteinų rūšių ir šie streso proteinai padeda ląstelėms atkurti pažeistus proteinus ir pernešti juos per ląstelių membranas.

HSP70 streso proteinuose esančios specifinės DNR sekos reaguoja veikiant elektromagnetinei spinduliuotei (EMR). Nedideli elektromagnetinės spinduliuotės lygiai gali paveikti DNR esančius elektronus ir tokiu būdu sužadinti stresines reakcijas. Jeigu elektromagnetinės spinduliuotės lygiai radijo dažnyje yra didesni, tai gali sukelti net DRN grandinių nutrūkimą [1].

Natūralioje būklėje HSP70 streso proteinus aktyvuoja natūralios priežastys. Pavyzdžiui, kada norite pabėgti nuo jus besivejančio lokio, greitai patraukti ranką iš ugnies arba iš vandens skęstant pasiekti tvirtą ledą. Streso proteinas hsp 70 negali būti išskiriamas nuolat, nes priešingu atveju paprasčiausiai nebeveiktų natūralūs gynybos mechanizmai.

Spinduliuotės saugumo organizacija (SSM) teigia, kad elektromagnetinė spinduliuotė yra saugi, nebent ji būtų tokia stipri, kad įšildytų smegenis. Tačiau galvos smegenų bioelektrinio aktyvumo tyrimams pakanka 0,001 μW/m2 aktyvumo ar panašių širdies signalų elektrokardiogramai atlikti, gana sunku suprasti, kodėl Spinduliuotės saugumo organizacija teigia, kad dešimt milijardų didesnis elektromagnetinės spinduliuotės poveikis yra nekenksminga!

Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad įprasta mobilaus ryšio telefonų skleidžiama spinduliuotė skatina streso proteino hsp 60 gaminimą [1]. Šiandien žmogaus kūną tokio lygio spinduliuotė veikia ilgą laiką, tiek dieną, tiek naktį, o kartais ir nepertraukiamai - tai lemia mobilaus ryšio bokštelių poveikis.

Dėl šios mūsų kūnams nenatūralios ir stresą skatinančios aplinkos pasireiškia įvairūs sveikatos simptomai rodantys sparčiai plintančio neigiamo poveikio sveikatai tendencijas. Toliau aprašomi tokių įspėjamųjų požymių pavyzdžiai.

1. 1997-ųjų metų rudens žymiai padidėjo nedarbingumo atostogų išeinančių žmonių, tai sutapo su tuo laiku, kai visą parą pradėjo veikti naujos GSM 1800 mobilaus ryšio stotys ir daugelis žmonių įsigijo naujuosius dviejų juostų mobilaus ryšio telefonus. Ši tendencija atsirado staiga, pradedant nuo vieno konkretaus mėnesio ir pasireiškė visose 21 Švedijos apygardose. Būtų įdomu sužinoti, ar šis mėnuo sutapo su tuo laiku, kada kiekvienoje apygardoje buvo įdiegta GSM 188 sistema. Tačiau kada Švedijos mobilaus ryšio operatoriaus „Telia” buvo paklausta apie konkretų sistemos įdiegimo mėnesį, buvo atsakyta, kad ši informacija skelbiama nebus [2].

1 pav. Sergančiųjų skaičiaus padidėjimas per dešimtmetį (1992-2003)

1 pav. Sergančiųjų skaičiaus padidėjimas per dešimtmetį (1992-2003)

2. Nuo 1997-ųjų metų, o ypač nuo 2001-ųjų metų, padidėjo migdomųjų tablečių ir melatonino receptų išrašymas vaikams ir jauniems žmonėms [3].

2 pav. Migdomųjų vaistų ir telefono naudojimo kreivės beveik sutampa

2 pav. Migdomųjų vaistų ir telefono naudojimo kreivės beveik sutampa

3. Išaugęs migdomųjų tablečių pardavimų skaičius vaikams nėra vien tik „Apoteket” (pardavimų organizacijos) marketingo pastangų rezultatas. Švedijos statistikos departamento pranešimas rodo, kad vis dažniau tiek suaugusieji, tiek vaikai, susiduria su miego problemomis. Ir ypač nuo 1997-ųjų metų [4].

3 pav. Miego sutrikimai auga tolygiai su mob. telefonų vartojimo mastais

3 pav. Miego sutrikimai auga tolygiai su mobiliųjų telefonų vartojimo mastais

4. Mirtingumo atvejų dėl silpnaprotystės žymiai padidėjo nuo 1997-ųjų metų, o tai dar labiau padidina įtarimus, kad kraujo-smegenų barjero pažeidimai itin žalingi žmonėms, kurie serga silpnaprotyste [5].

4 pav. Išaugo ir sergančiųjų silpnaprotyste skaičius

4 pav. Išaugo ir sergančiųjų silpnaprotyste skaičius

5. Nuo 2001-ųjų padaugėjo pavojingų odos vėžio, melanomos atvejų veido ir galvos srityse, tarp asmenų ne vyresnių nei 60 metų amžiaus. Anksčiau šių ligų paplitimas buvo stabilus dešimtmečių dešimtmečius. Tačiau tuo pačiu metu sumažėja gerybinių (nepiktybinių) auglių atvejų, taigi bendras lygis išlieka toks pats, kaip ir nuo 80-ųjų. Atrodo, mūsų aplinka taip pasikeitė, kad odos pažeidimai anksčiau išsivystę į gerybinius odos auglius dabar labiau linkę virsti melanoma [2].

5 pav. Susirgimai veido melanoma

5 pav. Susirgimai veido melanoma

6. Nuo 2001-ųjų mes taip pat galime stebėti, kad po to, kai ilgą laiką mažėjo smegenų auglių tarp vyresnio amžiaus žmonių atvejų, staiga šis lygis pradėjo sparčiai augti. Tokį patį augimą galite pastebėti ir tarp jaunesnių žmonių [2].

6 pav. Smegenų auglys

6 pav. Smegenų auglys

7. Naujagimių su sutrikimais skaičius pastoviai augo nuo 1970-ųjų iki pat 1997-ųjų, kada sutrikimų skaičius nusistovėjo. Nuo tų pačių metų buvo pradėti registruoti širdies sutrikimų statistiniai duomenys, nors anksčiau jie nebuvo įtraukiami. Nuo 2001-ųjų iki 2007-ųjų metų naujagimių su širdies problemomis skaičius išsaugo beveik 100% [2].

7 pav.

7 pav.

8. Didėja skaičius žmonių, kurie kenčia nuo jautrumo elektrai ir elektromagnetiniam laukui, ir yra spėjama, kad ši tendencija išliks iki 2017-ųjų metų, kada 50 procentų gyventojų bus nustatyta viena ar kita jautrumo elektrai ir elektromagnetiniam laukui forma. Tai grindžiama statistiniais duomenimis rinktais nuo 80-ųjų, kada pirmą kartą buvo užfiksuotas jautrumo elektrai ir elektromagnetiniam laikui atvejis. Šių metų sausio mėnesio pabaigoje atliktame internetiniame tyrime 31 procentas respondentų nurodė, kad po ilgesnių pokalbių jaučia skausmą. Kitus duomenis galite pamatyti toliau pateiktame grafike [6].

8 pav.

8 pav.

9. Dėl GSM1800 įdiegimo, 3G tinklų, DECT-telefonų naudojimo namuose, Wi-Fi technologų diegimo viešose zonose bei mokyklose ir bevielių tinklų namuose, mes tikrąja ta žodžio prasme „plaukiojame” didelio dažnio elektromagnetiniuose laukuose. Šis grafikas parodo, kai padidėjo lygis miesto zonoje. Jeigu norėtume pavaizduoti, kurioje vietoje turėtų būti 10 000 000 μW/m2 lygis, kurį kaip saugų intervalą patvirtino Spinduliuotės saugumo organizacija (SSM), reikėtų grafiką braižyti keleto metrų ilgio!

9 pav.

9 pav.

10. Vaikams vis dažniau nustatomas autizmas. Šis sutrikimas itin atidžiai buvo stebimas JAV ir galime nagrinėti kiek autizmas buvo paplitęs nuo 1994-ųjų metų, 3-20 vaikų ir jaunimo tarpe. Toliau esančiame grafike pateiktą informaciją papildo pokalbių mobilaus ryšio telefonais lygis Švedijoje, taip galima pamatyti labai tikėtiną jų tarpusavio ryšį. Mokslinį ryšį tarp elektromagnetinių laukų ir autizmo ACNEM žurnale pateikia Mariea ir Carlo [7].

10 pav.

10 pav.

11. Pagal Švedijos TV informaciją pateiktą 2009-ųjų metų balandžio 1 dieną, didėja susirgimų gerklės vėžiu skaičius. Patikrinę šį faktą vėžio susirgimų Švedijoje registre matome aiškią susirgimų dažnėjimo tendenciją nuo 1997-ųjų metų. TV programoje kaip galima priežastis buvo paminėtas specifinis virusas. Žinoma, nebuvo paminėta galimybė, kad imuniteto apsisaugojimo stoką nuo tokio viruso galėtų sumažinti koks nors išorinis veiksnys [8].

11 pav.

11 pav.

12. Pagal 2009-ųjų metų Visuomenės sveikatos pranešimą, vis daugiau jaunų žmonių kenčia nuo depresijos ir dėl to jiems reikalinga speciali priežiūra. Toliau pateikiama, kaip šios priežiūros poreikis staigiai pradėjo augti po 1997-ųjų metų [9]

12 pav.

12 pav.

13. Nuo 1997-ųjų didėja savižudybių ir bandymų nusižudyti skaičius jaunų merginų tarpe. Ir tai lemia ne tik elektromagnetiniai laukai, sutrikdantys miego hormono melatonino gamybą. Gerai savijautai yra svarbūs seratonino ir dopamino hormonai, kurie sustabdo nuo šokimo po traukinio ratais kiekvieną kartą, kai viskas vyksta ne taip, kaip norėtųsi. Keistas sutapimas, tačiau šie liūdni įvykiai dažniau įvykdavo nuo 1997-ųjų metų [9].

13 pav.

13 pav.

14. Nuo 1990-ųjų metų rimtai sužalotų žmonių Stokholmo eismo įvykiuose palaipsniui kiekvienais metais mažėjo. Tačiau nuo 1997-ųjų dėl GSM1800 atsirado galimybė mobilaus ryšio telefonams naudoti geresnę veikimo zoną, taigi ilgas valandas praleisdami ilguose eismo kamščiuose žmonės panaudodavo skambučiams savo mobiliais telefonais. Amerikoje atlikti bandymai parodė, kad mobiliuoju telefonu kalbančio vairuotojo reakcijos laikas prilygsta arba į prastesnis nei vairuotojo, kurio kraujyje yra 0,08 promilės alkoholio. Nuo 1997-ųjų metai žymiai didėja rimtai eismo įvykiuose sužalotų žmonių skaičius ir ima siekti rekordiškai aukštą lygį [2].

14 pav.

14 pav.

Išvados

1. Aplinkos apsaugos ministras privalo prisiimti visą atsakomybę už tai, kad iki šiol nebuvo imtasi jokių pastangų neigiamoms tendencijoms sustabdyti. Už tai turėtų jaustis atsakingi ir Socialinės rūpybos ir visuomenės sveikatos priežiūros ministrai.

2. Spinduliuotės saugumo organizacija yra atsakinga už tai, kad vis dar leidžia gyventojus veikti tokiais žmogaus sukurtos spinduliuotės lygiais, kurie dešimtis milijardų kartų didesni nei lemiantys biologinį poveikį lygiai.

3. Nacionalinė sveikatos ir rūpybos taryba yra atsakinga už tai, kad nereagavo į neigiamas savo pateikiamų pranešimų ir ataskaitų tendencijas, visada jas pagrįsdama „senėjančios visuomenės” arba „patobulėjusių diagnostinių priemonių” priežastimis.

4. Mobilaus ryšio telefonų pramonė yra atsakinga už savo gaminį ir privalo kompensuoti žmonėms patirtus sužalojimus, kuriuos sukėlė pramonės gaminiai.

Būtina uždrausti ir pakeisti saugesniais gaminiais mobilaus ryšio telefonus (naudojančius dabartinę techniką), WiFi technologiją, bevielio ryšio tinklus (skirtus namams), DECT telefonus ir kitą panašią įrangą.

Tie, kurie yra atsakingi už šiandieninį visuomenės sveikatos būklės bloginimą privalo prisiimti už tai atsakomybę ir imtis veiksmų. Jeigu tai nebus nedelsiant atlikta, atsakingi žmonės bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn bei teisiami pagal atitinkamus įstatymus.

Šaltinių sąrašas

1. M. Blank, R. Goodman, Elektromagnentiniai laukai sukelia gyvoms ląstelėms stresą. Patofiziologija, 2009 m., kovo 4 d.

http://sgll.nu/PDF/Blank%mar%202009.pdf

2. O. Hallberg, O. Johansson, Akivaizdus sveikatos priežiūros indikatorių sumažėjimas nuo 1997-ųjų metų - Ar tai lėmė patobulėjusios diagnostinės priemonės ar aplinkos veiksniai? Patofiziolgija, 2009 m.

http://sgll.nu/MedPub/Ref28Pathy09.pdf

3. O. Hallberg, http://hir.nu

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Visi įrašai0 komentarų ↓

  • Dar nėra komentarų. Būk pirmas!.

palikti komentarą