BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilusis vėžys

Betvarkė mobiliojo ryšio bokštų statyboje

parašė: eitututu · 2010-02-23 · 2 komentarai

PUSKELNIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS SKUNDAS

Lietuvos Respublikos Seimo 2010-04-09 Nr.
Aplinkos apsaugos komitetui

DĖL VALSTYBINĖS TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBŲ INSPEKCIJOS
VEIKLOS

Šią vasarą sueis jau du metai, kai Puskelnių kaimo bendruomenė įrodinėja, kad gyvenvietėje išdygusi mobilaus ryšio „Bitė Lietuva“ bazinė stotis su 60 m aukščio antenų bokštu (ypatingas statinys), yra pastatyta neteisėtai. Tam reikalui teko pasitelkti Seimo kontrolieriaus tarnybą, Marijampolės bei Generalinę prokuratūrą. Tačiau ilgą laiką prokurorai neatliko savarankiško tyrimo, bet rėmėsi kompetentingų institucijų, t.y. Valstybinės Teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos bei Aplinkos ministerijos komisijos, padarytomis išvadomis. Todėl du kartus, tiek Marijampolės rajono, tiek Generalinė prokuratūra, skundus atmetė. Tik po atkaklaus įrodinėjimo, prokurorus pavyko įtikinti, kad ne visada kompetentingos institucijos (VTPSI) sako tiesą. Pagaliau tyrimas buvo atliktas ir prokuratūros ieškinys iškeliavo į teismą (pridedu prokuroro ieškinio kopiją). Šiuo metu vyksta tyrimas ir iškeltoje baudžiamojoje byloje.
Tačiau labiausiai šioje istorijoje nustebino štai kas. Kilus dideliam triukšmui dėl išdygusio šalia gyvenamųjų namų mobilaus ryšio bokšto, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija, puolėsi pasitikrinti, kaip savivaldybėse išduodami projektavimo sąlygų sąvadai bei statybų leidimai. 2010-03-20 ELTA išplatino oficialų VTPSI pranešimą( kopiją pridedu). Skaičiai pribloškia: iš patikrintų 450 išduotų projektavimo sąlygų sąvadų, ypatingų statinių projektams rengti, net 122 sąvadai išduoti pažeidžiant teisės aktų nustatytas procedūras. Taip pat patikrinus 426 ypatingų statinių projektus, nustatyta 95 atvejai, pagal kuriuos išduoti statybos leidimai, buvo su teisės aktų nustatytų procedūrų pažeidimais.
IŠVADA. Žmogui, be leidimo prisilipdžiusiam varganą priestatą, be jokių išlygų skiriama bauda ir įpareigojimas statinį nugriauti. Nes kitaip nenumato ĮSTATYMAI! Tuo tarpu valdininkams, neteisėtai išdavusiems projektavimo sąlygų sąvadus ir statybų leidimus, arba kontroliavusiems šias procedūras, pagrūmojama tik piršteliu ir liepiama daugiau taip nedaryti.
Tai skandalas! Nes kiekvienas neteisėtai išduotas projektavimo sąlygų sąvadas ar statybų leidimas- tai neteisėtų statybų sankcionavimas. Tai kur kas blogiau negu statybos iš viso be leidimo, nes tai jau kvepia konkrečių valdininkų piktnaudžiavimu tarnyba, korupcija ir kt. nusikalstama veika.
LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetą prašau:
1.Paprašyti pasiaiškinti VTPSI viršininkę L. Nalivaikienę;
2.Atlikti visų Lietuvoje pastatytų mobilaus ryšio bokštų projektavimo sąlygų sąvadų ir statybų leidimų išdavimo auditą;
3.Spręsti VTPSI viršininkės L.Nalivaikienės ir kitų atsakingų pareigūnų atsakomybės klausimą.

Puskelnių kaimo bendruomenės atstovė Regina Stasiuvienė

ELTA: PRANEŠIMAS SPAUDAI
http://www.elta.lt/zinute_pr.php?inf_id=1171847

2010-03-20 10:18
Dokumentų teisėtumui tikrinti bus skirta daugiau dėmesio 
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos šiais metais didelį dėmesį skirs planavimo ir statybos dokumentų teisėtumui tikrinti.
„Praėjusių metų statistika parodė, kad nusižengiant teisės aktams išduotų projektavimo sąlygų sąvadų ir statybos leidimų skaičius mažėja, tačiau tokių pažeidimų vis tiek dar yra pakankamai. Norėtume, kad šitas reiškinys iš viso išnyktų”, - sakė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkė Laura Nalivaikienė.
Inspekcijos pareigūnai praėjusiais metais dešimtyje savivaldybių atliko patikrinimų. Norėta išsiaiškinti ar savivaldybių administracijos teisėtai yra išdavusios statinio projektavimo sąlygų sąvadus. Patikrinus 41 projektavimo sąlygų sąvadą nustatyta, kad 28 statinio projektavimo sąlygų sąvadai išduoti su pažeidimais, tarp jų kai kurie projektavimo sąlygų sąvadai išduoti nesant pagal Teritorijų planavimo įstatymą reikalingo teritorijų planavimo dokumento. Patikrinimų išvados ir pasiūlymai pašalinti nustatytus teisės aktų pažeidimus arba panaikinti išduotus statinio projektavimo sąlygų sąvadus pateikti savivaldybių administracijų direktoriams ir apie tai informuoti apskričių viršininkai.
Tikrinant dokumentus prioritetas buvo teikiamas ypatingų statinių, statinių saugomose teritorijose projektavimo sąlygų sąvadams, pagal kuriuos statinių techniniai projektai tik pradėti rengti.
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnai taip pat tikrino, ar savivaldybių administracijos teisėtai išduoda leidimus statybai. Iš 42 patikrintų statybos leidimų net 40 buvo išduoti su pažeidimais, tarp jų 12 statybos leidimų iš viso negalėjo būti išduoti. Patikrinimų išvados ir pasiūlymai pašalinti nustatytus teisės aktų reikalavimų pažeidimus arba panaikinti išduotus statybos leidimus pateikti savivaldybių administracijų direktoriams ir apie tai informuoti apskričių viršininkai. 
Apskričių viršininkų administracijose dirbę teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros specialistai praėjusiais metais taip pat tikrino, ar projektavimo sąlygų sąvadai statinių projektams rengti, statinių projektai bei statybų leidimai buvo išduoti nepažeidžiant teisės aktų. 
Nustatyta, kad iš patikrintų 1169 statinio projektavimo sąlygų sąvadų statinių projektams rengti (tarp jų 450 ypatingų statinių projektams rengti) 234 statinio projektavimo sąlygų sąvadai buvo išduoti pažeidžiant teisės aktų nustatytas procedūras. 122 statinio projektavimo sąlygų sąvadai ypatingų statinių projektams rengti taip pat buvo išduoti pažeidžiant teisės aktų nustatytas procedūras.
Iš patikrintų 1539 statinių projektų (tarp jų 426 ypatingų statinių), pagal kuriuos buvo išduoti leidimai statybai, nustatyta, kad 225 statinių projektai buvo su procedūrų pažeidimais. Taip pat nustatyta, kad 95 ypatingų statinių projektai, pagal kuriuos išduoti statybos leidimai, buvo su teisės aktų nustatytų procedūrų pažeidimais.
„Galima daryti išvadą, jog vykdant statybos valstybinę priežiūrą statinių projektavimo srityje per mažai dėmesio skirta teisės aktais nustatytoms poveikio priemonėms, kad minėti pažeidimai ateityje nesikartotų”, - sakė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkė L. Nalivaikienė.

Daugiau informacijos:

Darius Babickas
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos
Atstovas ryšiams su visuomene
Tel.: 272 2057
El. paštas: d.babickas@vtpsi.am.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Visi įrašai2 komentarai ↓

  •   Regina // 2010-05-20 @ 19:03

    Šis skundas išsiųstas Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui J. Šimėnui. Tačiau - visiška tyla. Turbūt geriausia pozicija - kaip stručiui įkišti galvą į smėlį ir vaidinti, kad nieko nebuvo. ŠIMĖNAI, laukiame atsakymo.

  •   šiaulietis // 2010-11-02 @ 22:28

    ar čia tas Šimėnas,kuris sausio 13 d.pabėgo iš Aukščiausiosios tarybos,kai prie televizijos bokšto žmonės buvo tankų traiškomi?

palikti komentarą