BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilusis vėžys

Ką saugo naujos Higienos normos ? Tik ne žmones..

parašė: eitututu · 2010-06-25 · Nėra komentarų

Internete paskelbtas naujų higienos normų, reglamentuojančių elektromagnetinę spinduliuotę aplinkoje, projektas

http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=40973&p_query=&p_tr2=&p_org=10&p_fix=y

http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=41005&p_query=&p_tr2=&p_org=10&p_fix=y

Kas jose naujo ? Ogi tai, kad dabar savo mikrobanginius siųstuvus šalia jūsų bus galima statyti bet kur, jei tik pavyks rasti kažką, sutinkantį išnuomoti savo statinį . Nuo to apsaugoti tik darželiai ir mokyklos (redaguota- mokyklos jau nebesaugios-vos įsigaliojusį draudimą atšaukė šis isakymas  ). Sąlyginai, nes jei negalima statyti ant, niekas nedraus statyti šalia . SAZ (sanitarinės apsaugos zonos)- kurių anksčiau reikalavo Seimo Sveikatos reikalų komitetas, nenumatytos . Pažadai, kad atsiras draudimai siųstuvus statyti ant gyvenamųjų namų, taip ir liko pažadais, negana to, jau planuojama siųstuvus leisti tvirtinti ir ant sienų  Vienintelis apribojimas- kad nebūtų viršyjamas 10 µW/cm2 ( mikrovatų/cm2) elektromagnetinės spinduliuotės energijos srauto tankis . Tai yra lygiai šimtą kartų daugiau nei reikalauja taikyti pasaulio mokslininkai -0.1 µW/cm2 lauke, o gyvenamosiose patalpose jų siūloma norma dar mažesnė- 0.01 µW/cm2 . Kad veiktų mobilieji telefonai pakanka 0.000002 µW/m2

Sveikatos apsaugos ministerija, paruošusi šį HN projektą, visiškai neatsižvelgia į mokslo žinias , ir netaiko atsargumo principą . Atsargumo principas turi būti taikomas ir tais atvejais, kai moksliniai įrodymai nepakankami, neaiškus arba abejotini, o preliminarus mokslinis vertinimas rodo, kad yra pagrįstų priežasčių susirūpinimui, kad galimas kenksmingas poveikis aplinkai, žmonėms, gyvūnams. Tai, kad mokslas dar negali pateikti aiškaus atsakymo, neturi būti priežastimi vengti imtis priemonių galimos žalos išvengimui.

Ar  toks HN projektas, numatantis žmonių masinį prievartinį švitinimą mikrobangomis yra suderinamas su LR sveikatos politika? Ta politika, kuri skelbia: Valstybė turi užtikrinti palankias sąlygas gyventojų sveikatai, jos saugojimui ir stiprinimui. Valstybės sveikatos politika turi sudaryti prielaidas šiuolaikinei visuomenės sveikatos priežiūros sistemai, garantuojančiai sveiką gyvenseną bei aplinką, prieinamą ir tinkamą sveikatos priežiūrą. Svarbi sveikatos politikos kryptis – užtikrinti ligų prevenciją.

Kai mokslininkai skelbia - Elektromagnetiniai laukai sutrikdo imuninės sistemos funkciją stimuliuodami ir skatindami įvairias alergines ir uždegimo reakcijas,  paveikdami audinių gijimo procesus. Tokie sutrikdymai padidina įvairių ligų, įskaitant ir vėžio, riziką. Dabar plačiai skelbiama apie šiuos ir kitus elektromagnetinių laukų poveikius kitiems biologiniams procesams (pvz., DNR pažeidimus, neurologinį poveikį ir t.t.), nors elektromagnetinių laukų spinduliuotė neviršija daugumos galiojančių valstybinių ir tarptautinių saugumo apribojimų. Akivaizdu, būtini biologiškai pagrįsti spinduliuotės standartai, kurie padės išvengti įprastų kūno procesų sutrukdymo ir galimo neigiamo poveikio sveikatai dėl nuolatinio elektromagnetinio spinduliavimo. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19398310
- mūsų sveikatos saugotojai paruošia projektą, ignoruojantį mokslinius įrodymus ir sveiką protą, verčia žmones gyventi priešais įjungtas mikrobangų krosneles. Nors senoji norma reikalavo turėti higienos pasus- leidimus, HN projekte apie tai nė nebeužsimenama, nes per penketą anos normos galiojimo metų operatoriai sugebėjo išsiimti pasus- leidimus tik dešimtadaliui savo siųstuvų . Leidimas-higienos pasas reikalingas toms ūkinės komercinės veiklos rūšims, kurios dėl savo pobūdžio yra potencialiai pavojingos žmonių sveikatai (matyt žmonių švitinimas mikrobangomis tarp tokių veiklų nepapuola). Vietoje normų griežtinimo, jos liberalizuojamos, vietoj griežtos kontrolės, visa kontrolė patikima patiems operatoriams,  statant tokį objektą visiškai ignoruojami toje zonoje gyvenantys žmonės. Taigi, teisė į sveiką ir saugią aplinką egzistuoja tik popieriuje…

SAM susirūpinusius savo sveikata žmones raminančiuose pranešimuose viešai skelbia, kad zonose šalia siųstuvų žmonės yra švitinami tik apie 0,1-1 µW/cm2 spinduliuote, o tai rodo, kad yra galimybė tą dabartinę, paremtą pasenusiu požiūriu- kad yra tik šiluminis poveikis- leistinos spinduliuotės normą mažinti.  Aplinkos užterštumą elektrosmogu būtų galima mažinti draudžiant koncentruoti vienoje vietoje visų egzistuojančių tinklų siųstuvus.

Žmonės, paverčiami laboratoriniais gyvūnais, nes išsamūs ilgalaikio silpnos spinduliuotės poveikio tyrimai  nėra atlikti, tačiau negalavimai, kuriais skundžiasi tokiose zonose gyvenantys žmonės, žinomi .
Net Lietuvoje yra pripažįstama, kad kai kurie žmonės jautrūs mikrobangų spinduliuotei, skundžiasi nemiga, galvos skausmu, odos niežtėjimu, širdies ritmo sutrikimais, tačiau nieko nėra daroma, kad tokie žmonės būtų saugūs.
Pažiūrėkite Kanados mokslininkės Magda Havas informaciją - jau 3 µW/cm2 galios spinduliuotės pakanka žmogui sutrikdyti širdies ritmą . Elektrojautriems žmonėms mūsų SAM siūloma leistina HN- 10 µW/cm2 yra arba mirties nuosprendis, arba tremtis iš nuosavų namų.
Jei tas projektas bus patvirtintas, operatoriams bus suteikta licenzija toliau sargdinti tautą, statant gyvenamosiose zonose elektrosmogo-kancerogeno- siųstuvus, be jokių apribojimų. Ar geras ryšys svarbiau už tautos sveikatą?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Visi įrašai0 komentarų ↓

  • Dar nėra komentarų. Būk pirmas!.

palikti komentarą