BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilusis vėžys

Net jei spinduliuotė ir nejonizuojanti, tai nereiškia, kad ji nepavojinga.

parašė: eitututu · 2010-05-09 · 2 komentarai

Ar žinote, kokia tikroji mobiliojo ryšio kaina?

Mano, Žibininkų, kaimas labai gerai žino šią kainą. Po mobiliojo ryšio antenų pastatymo mūsų kaime, praėjus keturiems- penkiems metams, kaimo gyventojus ėmė šienauti vėžys. Kaime, kuriame gyvenu jau virš 40 m. anksčiau per kaimo egzistavimo laiką nė vienas gyventojas nesusirgo šia liga. Pradėjus domėtis mikrobangų spinduliuotės poveikiu ir ėmus apie tai viešai kalbėti, už mobiliojo ryšio operatorius mūru stojo Visuomenės sveikatos centrai, iškart išplatinę pranešimus: neįrodyta, leistina norma neviršyta, mobiliojo ryšio bazinės stotys griežtai prižiūrimos, nors patys atstovai, pirmą kart atvykę, net nežinojo kur jos stovi.
Po kurio laiko VASC( Valstybinis aplinkos sveikatos centras) atseit, atlikę išsamų tyrimą mūsų kaime,(net neapsilankę jame) “rado”tik du vėžio atvejus, kai mano rankose dar trijų žmonių vėžio ligų diagnozės (mūsų kaime tik apie 50 gyventojų- vadinasi, susirgo iki 10%). Tokiu atviru melu buvo norima nuraminti visuomenę. Kad vėžio ligų protrūkį mūsų kaime sukėlė būtent mobiliojo ryšio antenos, liudija tas faktas, kad vos pašalinus dvi žemiausiai (vos 10m. aukštyje) ir arčiausia žmonių pastatytas mobiliojo ryšio antenas,”stebuklingai” pasikeitė mano ir kitų sirgusių kraujo tyrimų rezultatai.  Mano kaimynui, pagyvenusiam žmogui, 2008 m sausio mėn. kraujyje rasta apie 1000 vėžio žymenų ( šių žymenų norma paprastai apie 33), rastas kasos auglys, kraujas labai prastas (iki tol trys plaučių uždegimai per pusmetį), operuoti negalima, išsiųstas žmogus sanatorijon trim savaitėm, po sanatorijos auglio neberasta, operacija nebedaryta, antena išjungta vasarį, per pusę metų be jokių vaistų, vėžio žymenų lieka tik apie 99. Taip pat jam nebereikia gerti vaistų nuo nemigos, kraujospūdžio šokinėjimo. “Stebuklingas” išgijimas? Kitai moteriškei kraujo vėžys tik stebimas, joks gydymas netaikomas, ir šiai dienai vėžys ne progresuoja, o traukiasi. Be vaistų. Tokie įrodymai yra mūsų kaime, tačiau jie niekam neįdomūs ir nereikalingi. Pasaulyje atlikta ne vienas tyrimas,įrodantis žmonių sveikatos pokyčius, kai šalia jų namų atsirandą mobilaus ryšio stotys. Ir tuos pokyčius sukelia kur kas mažesnė spinduliuotė, nei leidžia esamos normos. Tačiau mūsų, gyventojų, sveikatą lemiančius sprendimus priiminėjančioms institucijoms jie neegzistuoja.
Nuolat domiuosi mobiliuoju ryšiu toliau ir šiai dienai toks vaizdelis: operatoriai savo stotis stato, kur jiems patogu, apeidami įstatymus, sekdami pasakas žmonėms, apie “griežtą ir saugią” higienos normą, kuri niekur neviršyjama, nutylėdami, kad ta norma, nustatyta tik trumpalaikio poveikio tyrimų rezultatais, pripažįstant tik šiluminį poveikį garantuoja, kad nekils audinių temperatūra Dabar galiojanti ”saugi” leistinos spinduliuotės norma yra kur kas didesnė nei ta, kurios pakako sukelti rimtus sveikatos negalavimus Amerikos ambasados darbuotojams Maskvoje šaltojo karo metu. Rusai taip tyrinėjo mikrobangų poveikį žmonėms. Ir tai darė su priešais -amerikiečiais. Mūsų valstybė leidžia mobiliajam ryšiui tuos bandymus atlikti su mumis.
Kad operatorių veikla visiškai nekontroliuojama, parodė pernai vasarą surengtas Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdis, kurio metu buvo padarytas “stulbinantis atradimas”: iš tuo metu veikusių virš 3000 mobiliojo ryšio stočių privalomus leidimus -higienos pasus turėjo mažiau nei dešimtadalis.
Iškart po posėdžio, vienintelis šiek tiek operatorius varžęs dokumentas-higienos pasas-leidimas mikliai pašalinamas vienu sveikatos exministro A. Čapliko plunksnos brūkštelėjimu. Naujų higienos normų HN 80:2010 „ELEKTROMAGNETINIS LAUKAS GYVENAMOJOJE IR DARBO APLINKOJE. projektas išstatytas internete. Jame, neatsižvelgiant į pasaulio mokslininkų perspėjimus, paliekama galioti ta pati leistinos spinduliuotės norma 10 mikrovatų/cm2, nėra nenumatomi saugūs atstumai-SAZ nuo mokyklų, darželių, ligoninių ir gyvenamų namų, o spinduliuotės matavimai paliekami pačių operatorių sąžinei, taip pat nėra reikalavimo turėti higienos pasus-leidimus tai veiklai, nes, operatorių teigimu, tai yra “perteklinis” dokumentas. Tai, kad dabar yra įteisintas draudimas nestatyti mobiliojo ryšio antenų ant mokyklų ar darželių visai nereiškia, kad tokios antenos neatsiras šalia.
Iki šiol nuolat teigiama, kad saugiausia gyventi name, ant kurio stovi mobiliojo ryšio antenos, atseit, spinduliuotė nesklinda į apačią, tačiau mano rankose yra pačių operatorių užsakymu atliktų elektromagnetinio lauko matavimų protokolas . Matavimo metu nustatyta, kad namo, ant kurio pastatytos antenos, viršutinio aukšto butuose spinduliuotė yra didesnė, nei priešais, už 30-40m. esančiuose butuose. Žmonės, kurie sutinka, kad ant jų namų būtų statomos tokios antenos, paprasčiausia yra apgaunami.
Viešuose pranešimuose institucijos, turinčios saugoti mūsų sveikatą, rašo : “Patikrinimų metu nustatoma daugybė pažeidimų: su teritorinėmis visuomenės sveikatos priežiūros įstaigomis nesuderinami nei projektai, nei stebėsenos planai, neatliekama radiotechninės dalies projekto visuomenės sveikatos saugos ekspertizė, judriojo radijo ryšio antenų savininkams nuolat primenama, kad jie privalo laikytis higienos normų reikalavimų, už pažeidimus jiems skiriamos nuobaudas, tačiau situacija iki šiol mažai tepasikeitė.” Ir visa tai tęsiasi jau ne vienerius metus. Todėl klausiu: kas Lietuvoje gali suvaldyti operatorių savivalę? Ar to ryšio patogumas atperka jau esamas ir būsimas žmonių aukas?
Kita problema: bevielio ryšio įrenginių nereglamentuotas išplitimas mūsų būstuose, įstaigose. Žmonės, iš nežinojimo, savo butuose pasistatantys bevielio ryšio įrenginius: Wi-Fi ar belaidžius telefonus, užlieja mikrobangų spinduliuote ne tik savo, bet ir kaimyninius butus, tų įrenginių skleidžiama spinduliuotė viršyja net dabar galiojančias leistinas normas, tačiau ta-buitinė spinduliuotė-niekaip nereguliuojama . Žmogus yra bioelektrinė būtybė ir veikimas nuolatine EMS(elektromagnetine spinduliuote) prieš jo valią ir jam nežinant, turi būti prilyginamas nusikaltimui. Žmonės panardinti į nematomo mikrobangų elektrosmogo jūrą, ir ši tarša tik didėja. O juk būtent mikrobangė, aukšto dažnio spinduliuotė yra labiau sugeriama kūno audinių. Mokyklose vaikus (ir mokytojus) nuolat veikia mikrobangų spinduliuotė iš bevielio ryšio prietaisų ir jų pačių nuolat naudojamų mobiliųjų telefonų, nors mokslininkai ir gydytojai jau senai perspėja, kad vaikai tokios spinduliuotės yra kur kas labiau pažeidžiami. Kiek aukų pareikalaus laiku nepriimti draudimai? Visai nesenai atlikto tyrimo metu  nustatyta,  kad Lietuvos vaikų ligotumo, sergamumo rodiklis yra vienas didžiausių Europoje, bet neteko girdėti, kad kokie nors apribojimai mobiliesiems telefonams ar bevielio ryšio įrenginiams mokyklose bus taikomi. O juk  mokslininkai skambina pavojaus varpais, mėgindami įspėti apie gresiantį pavojų dėl elektromagnetinių laukų.
Mobilusis bevielis ryšys kartoja tabako istoriją. Reikėjo daug metų, kol galutinai buvo patvirtinta žala ir dabar rūkoriai yra varžomi įvairiais draudimais. Kada nors tokie draudimai egzistuos ir mobiliesiems telefonams, bei bevieliui ryšiui. Tačiau iki to laiko daugybė žmonių sumokės paslėptąją mobiliojo ryšio kainą. Mokės sveikata, o neretai ir gyvybe.
Nesenai parodytas dokumentinis filmas “Grėsmingas signalas” sukėlė naujas diskusijas apie mobilų ryšį. Seime surengtoje spaudos konferencijoje, mokslininkas, fizikas profesorius J. Grigas kalbėjo, kad mobiliojo ryšio -mikrobangų- keliamas pavojus jau buvo įrodytas dar tada, kai net nebuvo išrasti mobilieji telefonai, tačiau po keletos dienų Vilniaus universitete susirinkę Fizikos, Medicinos fakultetų mokslininkai, žmonės iš Ryšių reguliavimo tarnybos, telekomunikacijų bendrovių, Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos nutarė: dar trūksta duomenų ir įrodymų, kad elektromagnetinės bangos kenkia sveikatai. Remiamasi PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) nuomone, organizacijos, kuri savo autoritetą prarado sukėlusi paniką dėl taip ir nepasireiškusios kiaulių gripo pandemijos.
Kai susidūriau su “išsamiu tyrimu” savo kaime ir tuo, kaip jis buvo atliktas, suprantu, kad taip elgiantis, tų įrodymų dar ilgai nebus “randama “ir darosi baisu dėl žmonių, kurie dar nukentės ateityje .
Baisu, kai tie, kuriems pavesta saugoti visuomenės sveikatą ir kurie yra apmokami mokesčių mokėtojų pinigais, advokatauja mobiliojo ryšio plėtotojams, neinformuoja žmonių apie galimas grėsmes sveikatai, bei neteikia informacijos, kaip to būtų galima išvengti. Lietuvoje šiuo metu egzistuoja pinigų teisė. Būtent ši teisė ir stumia naujas higienos normas, leisiančias toliau sargdinti ir žudyti žmones, gyvenančius šalia antenų. Ar mūsų Seimas pasirašys jiems licenziją toliau žudyti žmones? Sveika ir saugi aplinka, kurią garantuoja Konstitucija, šalia antenų neegzistuoja. Net jei spinduliuotė ir nejonizuojanti, tai nereiškia, kad ji nepavojinga.
Genovaitė Šunokienė, Žibininkų kaimo gyventoja,
JDJ sveikatos komiteto pirmininkė.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Visi įrašai2 komentarai ↓

  •   eli // 2010-05-23 @ 02:20

    ot Lietuvos tamsuoliai, kuriems nerupi elektromagnetine spinduliuote.. o gal jie cia vykdo naturalia atranka, evoliucija zmoniu, nes ateiti bus labai uztersta elektromagnetinem bangom? ir isliks, kas sugeba isgyventi? bet tai ziauru vis vien, turetu susirupinti valdzios zmones, geda jiems uz toki paikuma!!!!

  •   egle // 2011-12-06 @ 22:08

    :(

palikti komentarą