BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilusis vėžys

Partijos dirba rėmėjams?

parašė: eitututu · 2011-10-27 · 1 komentaras

Ministras R. Šukys viešai teigia: su žmogaus ir visuomenės sveikata susijusiose srityse jokių nuolaidžiavimų ar išlygų negali būti, kadangi tokių veiksmų pasekmės yra labai skaudžios, o kartais - negrįžtamos.

Tačiau pats ministras ir jo vadovaujama Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) metų metus nuolaidžiauja mobilaus ryšio operatoriams. Negana to, kloja rožėmis jiems kelią, pasirašinėdami verslui naudingus įsakymus ar įstatymus. Tokių veiksmų dėka operatoriai nebaudžiami gali švitinti žmones mikrobangų dozėmis, kurios šimtus kartų viršija mokslo rekomenduojamas. Ar SAM, ar pats ministras atsakys už savo veiksmų (o gal neveikimo?) sukeltas pasekmes, kai galutinai bus įrodytas radijo dažnių spinduliuotės poveikis?

Jei 2008 metais BioInitiative mokslininkų grupė pagrįstai reikalavo ilgalaikę, pastovią radijo bangų apšvitos normą mažinti iki 0,01 µW/cm2 (arba 100 µW/m2 ), tai dabar yra  moksliniai įrodymai, kad ir ši riba yra per aukšta. Pakako ištirti žmonių, gyvenusių šalia GSM bokšto, šlapimą. Per 6 mėn. po stoties įjungimo smarkiai pakilo streso hormonų lygis, sumažėjo dopamino ir fenyletilamino koncentracija. Ir net praėjus 1,5 metų pradiniai lygiai neatsistatė,  nors  apšvita  tesiekė  30-60 µW/m2.  Šie pokyčiai lėmė dažnesnius miego sutrikimus, dėmesio susilpnėjimą, galvos skausmus, alergines reakcijas. Būtent šis tyrimais paskatino Europos Tarybos parlamentinę asamblėją paskelbti savo rezoliuciją dėl elektromagnetinių laukų apšvitos normų mažinimo. Iki kiek tik įmanoma mažesnių lygių.

Tuo tarpu SAM, neatlikinėdama apskritai jokių tyrimų, įrodinėja, kad žmonės gali gyventi 100 000 µW/m2 spinduliuotėje, nes, neva, tokia norma yra saugi. Ir išties tokią normą galima vadinti sąlyginai saugia, bet saugia tik nuo šiluminio poveikio, t.y., nuo audinių temperatūros kilimo. Tačiau ši norma  negali apsaugoti nuo nešiluminio- biologinio poveikio, o pasekmes mes matome vaikų, suaugusių savižudybių, agresijos aktų, sergamumo didėjimo, onkologinėje statistikoje.

Nesenai pasirodžiusi skysta rekomendacija mokykloms dėl mobiliųjų telefonų naudojimo mokyklose, pavėlavo ne tris mėnesius, kaip kai kas mano, bet dešimtmetį, nes mikrobangų krosnelėms (spinduliuotės dažniu ir emisijos galia į išorę) prilygstantys mobilieji telefonai niekada neturėjo patekti į vaikų rankas. Tai nusikalstamas mūsų sveikatos apsaugos institucijų nuolaidžiavimas verslui ir jo interesams. Kiekviena šalis gali nustatyti sveikatą saugančias normas, ir tam visai nereikia laukti PSO ar Europos Parlamento bakstelėjimo ar leidimo.

Pačioje rekomendacijoje remiamasi EuroposTarybos parlamentinės asamblėjos rezoliucija . O kada ruošiamasi vykdyti kitus tos rezoliucijos punktus? Šituos:

8.1.2. iš naujo apsvarstyti esamų elektromagnetinių laukų poveikio standartų, kuriuos nustatė Tarptautinė apsaugos nuo nejonizuojančios spinduliuotės komisija, mokslinį pagrindimą.

8.1.3. surengti informavimo ir žinojimo didinimo kampanijas, siekiant informuoti visuomenę apie galimai pavojingą, ilgalaikį biologinį poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai.

8.1.4. ypatingą dėmesį skirti „elektromagnetiniams laukams jautriems“ asmenims, kurie kenčia nuo elektromagnetinių laukų netoleravimo sindromo

8.3.1. skirtingose ministerijose (švietimo, aplinkosaugos ir sveikatos apsaugos), surengti tikslines informacines kampanijas, skirtas įspėti vaikus, tėvus ir mokytojus apie galimą specifinę riziką dėl ankstyvo, neapgalvoto ir ilgalaikio mobiliųjų telefonų ir kitų prietaisų, skleidžiančių mikrobangas, naudojimo.

Kur visa tai? Dar blogiau, su vaikais leidžiama atlikinėti eksperimentus, vaikus panaudojant naujųjų technologijų bandymams, kaip, pvz., Kuršėnuose įkuriama „iPod klasė“

Tad kyla teisėtas pasipiktinimas skaitant p. ministro postringavimus: „su žmogaus ir visuomenės sveikata susijusiose srityse jokių nuolaidžiavimų ar išlygų negali būti“. Ar ministras R. Šukys ir SAM prisiims atsakomybę už tų apšvitintų jaunų žmonų nevaisingumą, ar kitokias galimas pasekmes ?

Jei SAM dirbtų visuomenei, rūpintųsi vaikų sveikata, tai pasirūpintų ne tik mobiliųjų telefonų spinduliuote, tačiau ir kitos mokyklose, bibliotekose, net viešajame transporte mikrobangas skleidžiančios bevielio ryšio įrangos pašalinimu. Juk ten visur pilna vaikų, kurie dar papildomai švitinasi savo mobiliais telefonais, kurių, jei SAM būtų laiku pasirūpinusi vaikus saugoti, jie neturėtų.

Pasirūpintų, kad Wi-Fi mokyklose būtų keičiamas kabeliais (juk pirmaujame pagal šviesolaidinio interneto plėtrą), kad belaidžiai DECT standarto telefonai, spinduliuojantys 24/7 Lietuvoje būtų uždraudžiami apskritai, keičiant juos laidiniais ar ECO DECT modeliais, kurie „tyli“ bent kol ragelis lopšyje, kad kūdikių racijos, spinduliuotę skleidžiančios irgi 24 val. per parą, būtų uždraustos ir keičiamos saugesnėmis, kurios aktyvuojasi tik nuo vaiko balso. Nekalbant jau apie mobilaus ryšio antenas virš mokyklų ar tų pačių vaikų namų.

Tai kaip čia išeina? SAM, Seimas, Seimo sveikatos reikalų komitetas neįgalūs  apsaugoti žmonių sveikatos nuo „biznierių“, platinančių potencialiai pavojingą, DDT ir švinui prilyginamą technologiją? Ar nenori saugoti, nes dirba ne visuomenei, bet partijų rėmėjams? Kiek ilgai tai toleruosime?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Visi įrašai1 komentaras ↓

  •   str // 2011-10-27 @ 16:45

    Dar pasisekė tiems, kas vėžiu susirgo, yra ką gydyti…
    Sakyčiau, poveikis kaip AIDS, muša per pasipriešinimo sistemas, žmogus gęsta ir niekas nesupranta kodėl. Ir kai jis pats susipranta, jau vėlu, jis jau nesugeba tinkama forma kovoti už savo teisę gyventi švarioje aplinkoje, tampa sveikųjų pajuokos objektu.
    Gal čia tokiu metodu visuomenė apsivalo nuo silpnesniųjų?

palikti komentarą