BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilusis vėžys

Pasirašyk peticiją: NESAUGIAM MOBILIAJAM RYŠIUI - GRIEŽTAS NE!

parašė: eitututu · 2009-06-25 · 6 komentarai

KADANGI SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJAI NELABAI RŪPI MŪSŲ SVEIKATA,

MUMS PATIEMS TEKS JA PASIRŪPINTI

PRISIDĖK PRIE TO, PASIRAŠYDAMAS ŠIĄ PETICIJĄ:

http://www.peticijos.lt/visos/2199

Paskutinėmis senųjų metų dienomis spaudoje pasirodė informacija :
Pasikeitė higienos pasų išdavimo tvarka:
“Nuo šių metų gruodžio 28 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos sveikatos
apsaugos ministro 2009 m. liepos 20 d. įsakymas Nr.V-593 “Dėl LR SAM 2007 m.
spalio 5 d. įsakymo Nr.V-791 “Dėl ūkinės komercinės veiklos rūšių, kurioms
būtinas leidimas-higienos pasas, sąrašo bei leidimų-higienos pasų išdavimo
taisyklių patvirtinimo” pakeitimo” (Žin., 2009, Nr.88-3770).
Ūkinės komercinės veiklos rūšių sąraše nebeliks tokių veiklos rūšių, kaip vaistinių veikla, suaugusiųjų švietimas, vaikų poilsio stovyklų veikla, informacijos perdavimas radijo ryšio sistemomis ir kt.

Įsakymas pasirašytas 2009 liepos 20 d. Dar po keletos dienų - liepos 22 d. - įvyko Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdis, kuriame dalyvavo grupė JDJ(Jungtinio demokratinio Judėjimo) narių:
http://www.delfi.lt/news/daily/Health/article.php?id=23223855

Mūsų dalyvavimas tame posėdyje užkirto kelią naujų higienos normų, kuriose buvo panaikinamas reikalavimas mobiliojo ryšio antenoms turėti higienos pasus-leidimus tai veiklai, priėmimui; naujųjų normų projektas dingo iš jų rengėjų http://vasc.sam.lt/index.php?-2005179240 tinklalapio. Seimo SRK  nurodymu projektas grąžintas rengėjams tobulinti numatant  radiotechniniams objektams  sanitarines apsaugos zonas .

Tačiau dabar higienos pasų internetinime registre http://www.vvspt.lt/lhp ūkinė- komercinė veikla, kuriai reikia paso-leidimo (informacijos perdavimas radijo ryšio sistemomis) nebeegzistuoja.

Galioja šitas įsakymas:

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=350022 , kuriame iš  ūkines komercinės veiklos sąrašo išmestas (kieno pastangomis???) reikalavimas turėti pasus leidimus antenų statytojams ir taip pat galioja HN (higienos norma) http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=268647&p_query=&p_tr2= , kurioje tebėra toks punktas:

7. Fiziniai ar juridiniai asmenys,
naudojantys judriojo radijo ryšio bazines stotis, turi turėti
leidimą-higienos pasą šiai veiklai.

Tad kyla natūralus klausimas - kas dedasi Lietuvoje? Ogi pasirodo, dvi dienos po to, kai įvyko tas Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdis, sveikatos apsaugos ministras lengva ranka pasirašo tokį popieriuką :

http://www.litlex.lt/scripts/sarasas2.dll?Tekstas=1&Id=134200
ir operatoriai laimingi …
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..


,,Dar šeštajame dešimtmetyje, kol nebuvo gerų radarų galios matuoklių, rusų kareiviai radarų spinduliuotės galią matuodavo taip: sugaudavo varną, triušį ar katę, pririšdavo prie karties ir iškeldavo prieš radaro anteną. Pagal tai, po kiek minučių jie nustipdavo, įvertindavo spinduliuotės galią.
Dauguma gyventojų, nesinaudojančių mobiliaisiais telefonais, tampa mikrobangų spinduliuotės įkaitais. Jie pasirinkimo laisvės neturi.
Taigi, nėra tokios biologinės funkcijos, kurios neveiktų net silpna, šiluminio poveikio nesukelianti elektromagnetinė spinduliuotė. Nors aplinka vis labiau teršiama elektromagnetiniais laukais, sprendimams įtaką daro ne moksliniai faktai, bet politikų ir valdininkų nuostatos. Daugiausia, ką mokslininkai gali padaryti, tai supažindinti visuomenę su galimais elektromagnetinės taršos pavojais. O žmonės gali pasirinkti - būti tarsi ta varna, kareivio pririšta prie karties, ar būti moksliškai raštingiems ir veikti politinius sprendimus.”

Prof. habil.dr. Jonas GRIGAS

daugiau informacijos:http://ausis.gf.vu.lt/mg/nr/2004/11/elaukai2.html

2020 metais nuo mobilaus ryšio telefono sukelto vėžio gali kentėti 2 milijardai žmonių

ANI/Business Wire India
2008, birželio 22 diena

Elektromagnetinė spinduliuotė, kurią iš esmės skleidžia mobilaus ryšio telefonai, mobilaus ryšio antenos, bokšteliai, stotys, perdavimo bokšteliai, mikrobangų krosnelės, bevielio ryšio prietaisai, sistemos ir įranga, lemia mirtinus ir žalingus sutrikimus.

NEW DELHI: Australijos Sveikatos Tyrimų Institutas skelbia, kad dėl milijardus kartų stipresnės elektromagnetinės spinduliuotės, kurią skleidžia milijardai mobilaus ryšio telefonų, internetas, intranetas ir bevielio duomenų perdavimo įrenginiai, beveik viena trečioji viso pasaulio populiacijos (apie du milijardai žmonių) be kitų sutrikimų, tokių kaip širdies negalavimai, impotencija, migrena ir epilepsija, kentės nuo ausų, akių ir smegenų vėžio.  Remiantis paskelbtais pranešimais, naudojant bet kokius bevielio ryšio prietaisus ar kitą įrangą, vaikų audiniai yra labiau linkę ir lengviau pažeidžiami, todėl jie neturėtų būti skatinami naudoti mobilaus ryšio telefonus.

Elektromagnetinė spinduliuotė, kurią iš esmės skleidžia mobilaus ryšio telefonai, mobilaus ryšio antenos, bokšteliai, stotys, perdavimo bokšteliai, mikrobangų krosnelės, bevielio ryšio prietaisai, sistemos ir įranga, lemia mirtinus ir žalingus sutrikimus.

Šį žalingą poveikį pakartotinai patikrino ir patvirtino didžiausios medicinos ir mokslo tyrimų įstaigos visame pasaulyje, įskaitant įvairių šalių sveikatos priežiūros ministerijas, Pasaulinę sveikatos organizaciją, o naujausiuose spaudos pranešimuose tai skelbia ir Indijos vyriausybė.

Pateiktame paveikslėlyje pateikiama informacija įrodo, kokius rimtus sveikatos sutrikimus lemia elektromagnetinė spinduliuotė (šaltinis: Suomijos Radiacijos ir branduolinės saugos tarnyba). Mobiliųjų telefonų skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė pažeidžia įvairias kūno ląsteles bei lemia nepagydomas ir mirtinas ligas.

NEBŪK VARNA - NETYLĖK, PASIRAŠYK PETICIJĄ !

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Visi įrašai6 komentarai ↓

 •   AHA // 2009-07-25 @ 21:23

  Gali ir toliau tiketi,kad PSO gins tave,o ne pramone.kazkada as irgi tikejau

 •   AHA // 2009-07-26 @ 16:55

  http://www.diagnose-funk.org/aktuell/brennpunkt/who-works-for-industry.html

  “WHO works for industry? - The answer is the question”

 •   J.Vilkas // 2009-08-02 @ 11:09

  mūsų kaime (Prienų raj.Kėbliškiai)žmonės mirsta tik nuo vėži, gal kad mobiliųjų antenos kaltos, jų net dvi matom(visa Nemuno pakrantė nusagstyta-priešais Darsūniškį)

 •   J.Vilkas // 2009-08-02 @ 11:16

  įdomu ar išlaiko atstumus mob.ryšio antenos nuo gyventojų sodybų -Nemuno pakrantė priešais Darsūniškį nusėta šiomis antenomis

 •   Augustinas // 2009-12-24 @ 02:15

  Dėkoju už vertingą mokslinę informaciją apie elektromagnetinių laukų žalą.Šventčių proga pranešu gerą žinią:Ieškodamas priemonių (medžiagų) sulaikančių naujų bekurių generatorių skleidžiamą spinduliuotę suradau medžiagą (audeklą) apsaugantį žmones ir gyvūnus nuo žalingo spinduliuotės poveikio. Kitų metų pradžioj imsiu siūti iš jos įdėklus bekuriams el. generatoriams, mobiliems telefonams, kompiuteriams, mikrobangėms krosnims, užuolaidas langams, drabužius vaikams ir suaugusiems…Plačiau:(www.nemokamaenergija.net)

 •   Algimantas // 2010-03-25 @ 16:23

  Sutinku

palikti komentarą