BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilusis vėžys

Paslėpti mobiliųjų telefonų spinduliuotės pavojai

parašė: eitututu · 2009-06-13 · 1 komentaras

Sue Kovach

Mobilaus ryšio telefonai pateko į rinką be saugumo testų

Mobilaus ryšio telefonų pramonės pradžia - ankstyvieji 1980-tieji metai, kada Gynybos departamentui sukurtą komunikacijų technologiją pelno siekiančios organizacijos pristatė ir panaudojo komercijos sektoriuje. Šios pelno siekiančios bendrovės turėjo daug idėjų, kaip panaudoti šią technologiją, tačiau jų ištekliai buvo riboti ir todėl jos darė spaudimą vyriausybės reguliavimo įstaigoms - ypač Maisto ir vaistų administracijai (FDA) - kad jos leistų mobilaus ryšio telefonus pardavinėti be testavimo, kuris atliekamas prieš pateikiant gaminius rinkoje. Viskas buvo grindžiama „mažos galios išsiskyrimu”, tokiu būdu mobilaus ryšio telefonai buvo atskirti nuo pavojingų mikrobangų krosnelių, kurioms naudoti buvo reikalinga žymiai didesnė galia. Tuo metu vienintelis mikrobangų poveikis sveikatai buvo žmogaus audinio įšildymas. Daromas spaudimas suveikė ir mobilaus ryšio telefonai nebuvo įtraukti į kontroliuojamų gaminių sąrašą ir tai tęsiasi iki šiol. Nekantri visuomenė graibstė mobilaus ryšio telefonus, tačiau pasak daktaro George Carlo, „šie mobilaus ryšio telefonai ilgainiui sukelia sveikatos problemas”.

 

Ieškiniai skatina saugumo tyrimus

1993-iais metais Kongresas darė spaudimą mobilaus ryšio telefonų pramonei investuoti 28 milijonus dolerių į mobilaus ryšio telefonų saugumo tyrimus. Šis staigus susirūpinimas atsirado dėl išviešinto ieškinio, kurį Floridos verslininkas David Reynard pateikė mobilaus ryšio gamintojui NEC bendrovei. Reynard’o žmona Susan mirė nuo smegenų auglio ir dėl jos mirties jis kaltino mobilaus ryšio telefonus. Reynard papasakojo apie savo bylą visuomenei Larry King Live šou. Jo manymu, auglį sukėlė rentgeno spinduliai, nes auglys atsirado būtent toje vietoje, kur Susan laikė savo mobilaus ryšio telefoną valandų valandas kiekvieną dieną.

Kitą dieną Wall Street akcijų biržoje telekomunikacijų bendrovių akcijų kainos žymiai smuko, o žiniasklaidai buvo tiesiog nuostabi diena. Tuo metu veikusi Telekomunikacijų pramonės asociacija (TIA) pradėjo dirbti krizės režimu, tvirtindama, kad tūkstančiai tyrimų įrodė mobilaus ryšio telefonų saugumą ir kad Reynard ir jo advokatas kalba nesąmones. TIA užtikrino visuomenę, kad vyriausybė patvirtino mobilaus ryšio telefonus, o tai reiškia, kad jie yra saugūs. Žiniasklaida reikalavo parodyti tyrimus, tačiau, pasak daktaro Carlo, „pramonė melavo. Vieninteliai tyrimai buvo atlikti su mikrobangų krosnelėmis. O tuo metu 15 milijonų žmonių naudojo mobilaus ryšio telefonus - gaminius, kurių saugumas nebuvo ištirtas ir patvirtintas”.   

Mobilaus ryšio telefonų spinduliuotė: ką Jūs privalote žinoti

 Iš pradžių mobilaus ryšio telefonai buvo sukurti Gynybos departamentui, tačiau vėliau, pristačius juos plačiajai visuomenei, jų saugumas taip ir nebuvo niekada patvirtintas. Mobilaus ryšio telefonai pateko į rinką, pasinaudojus kontrolės spraga.

 Pirmieji klausimai dėl mobilaus ryšio telefonų saugumo kilo 1990-ųjų pradžioje, kada verslininkas pateikė ieškinį ir padavė mobilaus ryšio bendrovę į teismą teigdamas, kad mobilaus ryšio telefonai lėmė jo žmonos mirtį dėl smegenų vėžio.

 Siekdama išsklaidyti visuomenės abejones ir atsakyti į iškilusius klausimus, mobilaus ryšio telefonų pramonė pasamdė ne pelno siekiančią organizaciją, Bevielės technologijos tyrimų bendrovę. Tyrimų vadovu buvo paskirtas gydytojas George Carlo.

 Vadovaujant gydytojui Carlo, mokslininkai nustatė, kad mobilaus ryšio telefonų spinduliuotė sukelia DNR pažeidimus, kliudo DNR atkūrimui ir trikdo širdies stimuliatorių darbą.

 Europoje atliktas tyrimas patvirtino gydytojo Carlo išvadas. Tyrimai rodo, kad mobilaus ryšio spinduliuotė prisideda prie smegenų sutrikimų, auglių ir, spėjama, prie tokių ligų kaip autizmas, dėmesio sutrikimai, neurodegeneracinės ligos, elgsenos ir psichologinės problemos.

 Daktaras Carlo atskleidė informaciją apie mobilaus ryšio telefonų saugumą visuomenei savo knygoje: Mobilaus ryšio telefonai: nematomi bevielės technologijos amžiaus pavojai. Taip pat jis įsteigė Saugios bevielės technologijos iniciatyvą ir Mobilaus ryšio telefonų sukeltų problemų registrą.

Geriausia apsauga nuo mobilaus ryšio telefonų spinduliuotė yra saugaus atstumo išlaikymas.

Visada naudokite ausines, taip iki minimumo sumažinsite žalingos mobilaus ryšio telefonų spinduliuotės poveikį.

 Tyrimai buvo tęsiami ir toliau, jie atskleidė įspėjimus mobilaus ryšio naudotojams ir tikrą košmarą mobilaus ryšio telefonų pramonei. Kada 1998-tais metais išvados buvo paruoštos išleidimui, mokslininkai staiga susidūrė su kitu iššūkiu: mobilaus ryšio telefonų pramonė norėjo perimti informacijos viešinimą ir bandė padaryti viską, kad tai pasiektų.

 

„Kada buvo apjungtos visos mokslo pastangos, mes priėjimo nepaneigiamos išvados, kad artėja didžiulė sveikatos krizė ir kad ji jau tikriausiai pakeliui”, įspėja daktaras Carlo. „Tai ne tik vėžys, bet ir mokymosi sutrikimai, dėmesio sutrikimai, autizmas, Alzheimerio, Parkinsono ligos, kitos psichologinės ir elgesio problemos - viskam tarpininkauja tas pats mechanizmas. Štai kodėl mes esame tokie susirūpinę. Laikas artėja prie pabaigos. Kada surenki dėlionės detales, pamatai, kokio masto yra šios problemos. Tai nepanašu į nieką, su kuo mes esame susidūrę ir ką mes esame matę anksčiau”. 

 originalus tekstas:  
http://www.lef.org/magazine/mag2007/aug2007_report_cellphone_radiation_01.htm

http://www.lef.org/magazine/mag2007/aug2007_report_cellphone_radiation_02.htm

 

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Visi įrašai1 komentaras ↓

  •   Dobilė // 2009-12-28 @ 20:16

    Ruo6iame darb1 apie mobiliųjų telefonų spinduliuotės poveikį. Šis tekstas davė daug informacijos

palikti komentarą