BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilusis vėžys

Spinduliuotė pažeidžia imuninę sistemą

parašė: eitututu · 2009-08-21 · Nėra komentarų

Elektromagnetinių laukų sutrikdyta imuninė sistema - galima ląstelių pažeidimo ir prastesnio audinių gijimo (kai tai gali lemti ligas ir sveikatos pablogėjimą) priežastis.

Johansson O.

Eksperimentinės dermatologijos, Neuro mokslo skyrius, Karolinska Institutas, Stokholmas, Švedija.

Šioje apžvalgoje apibendrinami įvairūs straipsniai apie šiuolaikinių, žmogaus sukurtų elektromagnetinių laukų poveikį žmogaus imuninei sistemai.

Elektromagnetiniai laukai sutrikdo imuninės sistemos funkciją stimuliuodami ir skatindami įvairias alergines ir uždegimo reakcijas, o taip pat paveikdami audinių gijimo procesus. Tokie sutrikdymai padidina įvairių ligų, įskaitant ir vėžio, riziką. Dabar plačiai skelbiama apie šiuos ir kitus elektromagnetinių laukų poveikius kitiems biologiniams procesams (pvz., DNR pažeidimus, neurologinį poveikį ir t.t.), nors elektromagnetinių laukų spinduliuotė neviršija daugumos galiojančių valstybinių ir tarptautinių saugumo apribojimų. Akivaizdu, būtini biologiškai pagrįsti spinduliuotės standartai, kurie padės išvengti įprastų kūno procesų sutrukdymo ir galimo neigiamo poveikio sveikatai dėl nuolatinio elektromagnetinio spinduliavimo. Remiantis šia apžvalga, o taip pat ir apžvalgomis Bio-iniciatyvos pranešime [http://www.bioinitiative.org/] [C.F. Blackman, M. Blank, M. Kundi, C. Sage, D.O. Carpenter, Z. Davanipour, D. Gee, L. Hardell, O. Johansson, H. Lai, K.H. Mild, A. Sage, E.L. Sobel, Z. Xu, G. Chen, Bio-iniciatyvos pranešimas - Loginis elektromagnetinių laukų (įskaitant ypač mažo dažnio ir radijo dažnio elektromagnetinių laukų) spinduliuotės standarto pagrindimas, 2007)], galime daryti išvadą, kad galiojantys visuomenės apsaugojimo standartai yra neadekvatūs, kad apsaugotų visuomenės sveikatą, ir kad yra pagrindas reikalauti naujų saugumo apribojimų, o taip pat siekti, kad būtų stabdomas tolesnis nepatikrintų technologų naudojimas ir plitimas.  

 

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19398310

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Visi įrašai0 komentarų ↓

  • Dar nėra komentarų. Būk pirmas!.

palikti komentarą